Wybierz region

Wybierz miasto

  Chcą studiować

  Autor: kacz

  2002-03-22, Aktualizacja: 2004-12-18 00:53 źródło: Opole

  Ponad dwa tysiące młodych ludzi przyszło na drzwi otwarte, które zorganizował Uniwersytet Opolski. Największym zainteresowaniem cieszyła się psychologia i pedagogika.

  Ponad dwa tysiące młodych ludzi przyszło na drzwi otwarte, które zorganizował Uniwersytet Opolski. Największym zainteresowaniem cieszyła się psychologia i pedagogika. Nadal też nie brakuje chętnych do studiowania politologii i administracji.


  Sądząc po liczbie osób, wśród których duża część to przyjezdni z odległych województw, opolska uczelnia cieszy się coraz większą popularnością.


  W przyszłym roku akademickim UO przygotował 3150 miejsc dla studentów, z czego 1700 na studiach stacjonarnych. Oferta uczelni to 26 kierunków i 421 specjalności. W trakcie "otwartych drzwi" spotkania informacyjne prowadzone były na wszystkich kierunkach. Na psychologii panował taki ścisk, że dla większości zainteresowanych zabrakło miejsc siedzących.


  Na spotkaniu można się było dowiedzieć, jakie są zasady rekrutacji, jak przebiegają studia i jakie dają możliwości. W czasach tak dużej konkurencji na rynku pracy i wciąż rosnącego bezrobocia, kandydaci są szczególnie zainteresowani możliwościami, jakie stwarza im ukończenie danego kierunku. Nawet najlepszy tytuł, bez możliwości znalezienia pracy, nie jest dzisiaj w cenie.

  Sonda

  Czy lekarze powinni robić transfuzję wbrew woli umierającej?

  • Tak (62%)
  • Nie (38%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.