Wybierz region

Wybierz miasto

  Człowiek tygodnia

  Autor: Kacz

  2002-06-28, Aktualizacja: 2004-12-18 00:29 źródło: Opole

  Przez opolskich dziennikarzy uznawany powszechnie za najbardziej przyjaznego mediom rzecznika prasowego. Swoją funkcję formalnie sprawuje od 11 lat, choć już wcześniej występował w roli nieformalnego rzecznika ...

  Przez opolskich dziennikarzy uznawany powszechnie za najbardziej przyjaznego mediom rzecznika prasowego. Swoją funkcję formalnie sprawuje od 11 lat, choć już wcześniej występował w roli nieformalnego rzecznika prasowego, wówczas jeszcze Prokuratury Wojewódzkiej. Jego funkcja była nieco zagrożona w momencie, gdy za sprawą poszukiwania oszczędności w budżecie Ministerstwo Sprawiedliwości zaleciło prokuratorom okręgowym rozważenie możliwości likwidacji stanowisk rzeczników prasowych. Ostatecznie jednak na terenie działania wrocławskiej Prokuratury Apelacyjnej został jednym z dwóch nadal urzędujących rzeczników prasowych. Rzecznikowanie nie jest jednak jego jedynym zajęciem w prokuraturze, w której jest jednym z dwóch prokuratorów zajmujących się sprawami cywilno-administracyjnymi.

  W opolskiej prokuraturze, od chwili rozpoczęcia pracy w roku 1969, przeszedł wszystkie stopnie kariery: od aplikanta, przez zastępcę szefa wydziału, prokuratora powiatowego, aż do zastępcy ówczesnego prokuratora wojewódzkiego. Zanim jednak rozpoczął pracę studiował prawo we Wrocławiu.

  W lutym tego roku skończył 63 lata. Od urodzenia jest związany z Opolszczyzną. Jest synem powstańca śląskiego i więźnia obozu koncentracyjnego oraz bratankiem znanego dziennikarza, działacza społecznego Wojciecha Wawrzynka, którego imienia kapituła działa przy opolskim Instytucie Śląskim. Co roku kapituła, w której pracach prokurator bierze czynny udział, przyznaje nagrody za najlepsze prace magisterskie na temat Opolszczyzny.

  Prywatnie jest ojcem dwóch dorosłych synów, którzy mają już swoje rodziny, mężem i zięciem 96-letniej teściowej. Jego hobby to wędkarstwo i grzyby. Jeśli chodzi o te drugie, to uznaje się za absolutnego profesjonalistę i odmawia rozmowy na ich temat z amatorami. Przyznaje jednak, że grzyby interesują go jedynie do momentu zebrania, a potem oddaje je z całą świadomością w ręce żony.

  Sonda

  Czy lekarze powinni robić transfuzję wbrew woli umierającej?

  • Tak (62%)
  • Nie (38%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.