Wybierz region

Wybierz miasto

  Człowiek tygodnia Andrzej Sałacki

  Autor: Kacz

  2002-09-06, Aktualizacja: 2004-12-18 00:15 źródło: Opole

  Andrzej Sałacki, trener LKJ Lewada Zakrzów i twórca sukcesów klubu, jest światowym autorytetem w dziedzinie ujeżdżania. Z wykształcenia jest lekarzem weterynarii i absolwentem studiów trenerskich.

  Andrzej Sałacki, trener LKJ Lewada Zakrzów i twórca sukcesów klubu, jest światowym autorytetem w dziedzinie ujeżdżania.

  Z wykształcenia jest lekarzem weterynarii i absolwentem studiów trenerskich. Jeździectwo uprawia od wielu lat, startować zaczynał jako junior w konkurencji skoków. Jednak jego życiową pasją i konkurencją, która przyniosła mu światowy rozgłos stało się ujeżdżanie. W sumie zdobył 12 medali w Mistrzostwach Polski w Ujeżdżaniu, a w 1996 roku na koniu Dioksan zakwalifikował się do Pucharu Świata.

  Jako pierwszy w Polsce zainicjował konkurencję woltyżerka, a jego zespół dwukrotnie zdobył srebrny medal Mistrzostw Świata w tej dziedzinie. Od wielu lat jest konsultantem i trenerem w USA i RFN, poza tym jest członkiem elitarnego klubu Internationale Dressage Trainers Club, zrzeszającego najlepszych trenerów na świecie. Jest twórcą bezprecedensowego jeździeckiego show, pokazu ujeżdżania Grand Prix na koniu bez uzdy, który na zaproszenie ówczesnego Prezydenta Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej i księżniczki Anny prezentował na Wembley, zdobywając tytuł "Jeźdźca Roku". Poza uczestnictwem w wydarzeniach sportowych każdego roku klub organizuje kilkanaście imprez jeździeckich, na które zapraszani są działacze oraz sympatycy sportów jeździeckich.

  Od pięciu lat w Lewadzie organizowane się Mistrzostawa Polski Środowsik Twórczych Art Cup, impreza, która zyskała sobie ogólnopolską sławę. Z roku na rok zwiększa się grono przyjeżdżających do Zakrzowa gwiazd. Wszyscy goście zapewniają, że jest to przede wszystkim zasługa Andrzeja Sałackiego, który z wielką kulturą propaguje ten rodzaj sportu i dba o najmniejsze szczegóły.

  W Lewadzie odbywają się również inne imprezy o charakterze kulturalnym, koncerty, wystawy malarstwa i fotografii, plenery artystyczne.

  Sonda

  Czy lekarze powinni robić transfuzję wbrew woli umierającej?

  • Tak (62%)
  • Nie (38%)