Wybierz region

Wybierz miasto

  Człowiek tygodnia: Ryszard Janowski

  Autor: Rog

  2002-10-11, Aktualizacja: 2004-12-18 00:08 źródło: Opole

  Ryszard Janowski, opolski komisarz wyborczy, człowiek, który w najbliższych dniach rozstrzygał będzie wszystkie spory dotyczące skarg przedwyborczych. W ostatnich dniach musiał podjąć jedną z ważniejszych ...

  Ryszard Janowski, opolski komisarz wyborczy, człowiek, który w najbliższych dniach rozstrzygał
  będzie wszystkie spory dotyczące skarg przedwyborczych.
  W ostatnich dniach musiał podjąć
  jedną z ważniejszych decyzji

  Urodził się niespełna 50 lat temu w Prudniku, tam też rozpoczynał edukację. Na Uniwersytecie Wrocławskim studiował prawo. Tuż po studiach w 1975 roku w Sądzie Okręgowym w Opolu rozpoczął aplikację sędziowską. Trzy lata później zrobił asesurę. W 1981 roku rozpoczął pracę jako sędzia w Sądzie Rejonowym w Prudniku, a później przeniósł się do Okręgowego Sądu Pracy i Ubezpieczeń Społecznych w Opolu. W 1997 roku został wiceprezesem Sądu Okręgowego w Opolu. Funkcję tą pełni do dziś.

  Jest żonaty, ma dwójkę dzieci. Na odpoczynek nie zostaje mu zbyt wiele czasu. W wolnych chwilach, kiedy już je znajdzie, sięga po literaturą faktu i książki historyczne. Lubi łowić ryby, ale - nad czym ubolewa - ostatnio nie znajduje czasu na tą przyjemność. Jest również zwolennikiem amatorskiego grania w piłkę nożną.

  Sonda

  Czy lekarze powinni robić transfuzję wbrew woli umierającej?

  • Tak (62%)
  • Nie (38%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.