Wybierz region

Wybierz miasto

  Kasa Chorych negocjuje ze szpitalami

  Autor: A Rog

  2002-04-23, Aktualizacja: 2004-12-18 00:46 źródło: Dziennik Zachodni

  Zostało zawarte wstępne porozumienie pomiędzy Opolską Regionalną Kasą Chorych a dyrektorami opolskich konsorcjów szpitali. Od poniedziałku mają rozpocząć się negocjacje nowych kontraktów dla szpitali z Opolszczyzny.

  Zostało zawarte wstępne porozumienie pomiędzy Opolską Regionalną Kasą Chorych a dyrektorami opolskich konsorcjów szpitali. Od poniedziałku mają rozpocząć się negocjacje nowych kontraktów dla szpitali z Opolszczyzny. W roli negocjatora wystąpił Urząd Nadzoru Ubezpieczeń Społecznych. Spotkanie odbyło się w Warszawie w minioną środę.


  Od początku tego roku szpitale na Opolszczyźnie są finansowane na zasadzie aneksów do ubiegłorocznych kontraktów. Kilkakrotne próby podpisania nowych kontraktów, prowadzone jeszcze za czasów poprzedniego dyrektora Stanisława Łągiewkę, spełzły na niczym.

  Michał Żemojda, prezes Urzędu uznał, że jeżeli porozumienie pomiędzy kasą i szpitalami nie zostanie zawarte do końca kwietnia, kasie grozi utrata płynności finansowej.

  Dyrektor opolskiej kasy Stanisław Łukawiecki również doszedł do wniosku, że dalsze aneksowanie umów jest niemożliwe i obiecał, że od początku maja szpitale będą finansowane na podstawie nowych ustaleń.

  Na spotkaniu w Warszawie oprócz Stanisława Łukawieckiego, dyrektora kasy, obecnie byli też dyrektorzy reprezentujący szpitale należące do konsorcjum powiatowego i wojewódzkiego. Przedstawiciele obydwu stron podpisali pismo, z którego wynika, że nie zgadzają się na dalsze aneksowanie umów.

  Sonda

  Czy lekarze powinni robić transfuzję wbrew woli umierającej?

  • Tak (62%)
  • Nie (38%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.