Wybierz region

Wybierz miasto

  Ludzie tygodnia

  Autor: Kacz

  2002-09-27, Aktualizacja: 2004-12-18 00:11 źródło: Opole

  Opolscy policjanci sierżant Adam Malczewski i sierżant Marek Walicki, reprezentujący samodzielny pododdział policji w Opolu, zajęli piąte miejsce, na 34 startujące pary, w finale ogólnopolskiego konkursu Patrol Roku ...

  Opolscy policjanci sierżant Adam Malczewski i sierżant Marek Walicki, reprezentujący samodzielny pododdział policji w Opolu, zajęli piąte miejsce, na 34 startujące pary, w finale ogólnopolskiego konkursu Patrol Roku 2002, który odbył się w Szkole Policji w Słupsku.
  Opolscy patrolowcy na finał konkursu pojechali jako zwycięzcy wojewódzkich eliminacji. Bezpośrednio przed zawodami trenowali intensywnie przez 10 dni. Ich doskonały wynik jest efektem wielogodzinnych ćwiczeń na siłowni, bieżni i basenie.

  W policji pracują od 1998 roku. Od początku razem. Przyznają, że udział w konkursie to był wielki stres.
  Musieli nie tylko wykazać się sprawnością fizyczną, ale też wiedzą. W trakcie konkursu trzeba było wypełnić test, który sierż. Walicki ukończył jako drugi spośród uczestników. Potem był sprawdzian z technik interwencyjnych i w tej kategorii opolscy patrolowcy też wykazali się dużą znajomością tematu. Najtrudniejszy do pokonania okazał się tor przeszkód, na którym trzeba było dodatkowo strzelać do uciekającego celu. Ta konkurencja była zaskoczeniem dla wszystkich uczestników konkursu, ponieważ wcześniej nie spotkali się z takim ćwiczeniem.

  Opolscy policjanci są zadowoleni ze swojego wyniku, szczególnie, że udało im się pokonać wielu bardzo dobrze wyszkolonych patrolowców. Z zadaniami, które musieli wykonać w trakcie konkursu, spotykają się również na codzień w pracy. To oznacza, że kiedy patrolują opolskie ulice, przestępcy powinni mieć się na baczności.

  Sonda

  Czy lekarze powinni robić transfuzję wbrew woli umierającej?

  • Tak (62%)
  • Nie (38%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.