Wybierz region

Wybierz miasto

  Mundialowe studio

  Autor: Agata Pustułka, Rafał Musioł

  2002-05-31, Aktualizacja: 2004-12-18 00:37 źródło: Opole

  Trzy minuty dziennie dla Pelego, kamery w mieszkaniach trenerów Górskiego oraz Piechniczka, nowa scenografia i pełny profesjonalizm. Zygmunt Lenkiewicz szef redakcji sportowej TVP 2 to człowiek od którego w największym ...

  Trzy minuty dziennie dla Pelego, kamery w mieszkaniach trenerów Górskiego oraz Piechniczka, nowa scenografia i pełny profesjonalizm.
  Zygmunt Lenkiewicz szef redakcji sportowej TVP 2 to człowiek od którego w największym stopniu zależy jak w telewizji publicznej będą pokazywane mistrzostwa świata. - Dla nas to wydarzenie, które odbywa się nie raz na cztery lata, ale raz na szesnaście lat - mówi. - Choć mieliśmy na przygotowanie scenariusza zaledwie kilka tygodni, a tak naprawdę potrzeba roku by wszystko zapiąć na ostatni guzik, to mogę już dziś spokojnie spać.
  Kompleksowa telewizyjna oprawa mistrzostw ma kosztować ok. 2 milionów. W tej kwocie są też honoraria dla gości, bo z reguły nie użyczają swych twarzy za darmo.
  Transmisjom meczów będą towarzyszyć komentarze w studio TVP, przed meczem, w czasie przerwy i po spotkaniu. Gospodarzem programu będzie Włodzimierz Szaranowicz, którego czasami ma zastępować wschodząca gwiazda polskiego dziennikarstwa sportowego, Maciej Dowbor. Wybór Szaranowicza nie dziwi to nie tylko najlepszy głos TVP, ale też wyjątkowo doświadczony i błyskotliwy dziennikarz.
  Wśród zaproszonych gości znajdą się przede wszystkim były bramkarz Jan Tomaszewski, którego można nazwać etatowym pracownikiem telewizji a także Dariusz Dziekanowski, były piłkarz, którego elokwencję i fachowe uwagi cenią sobie polscy kibicem. Oprócz nich na bieżąco wydarzenia komentować będzie były trener reprezentacji Andrzej Strejlau. TVP 2 zamierza też za pomocą wideotelefonu łączyć się z mieszkaniami trenerów Górskiego i Piechniczka, autorów największych sukcesów biało-czerwonych, by wprost z domowych pieleszy omawiali na żywo wydarzenia rozgrywające się na murawie.- Poza tym każdego dnia trzy minuty mundialowego komentarza wygłaszał będzie specjalnie dla nas Pele, którego nikomu przedstawiać nie trzeba - mówi Lenkiewicz, który stawia przede wszystkich na profesjonalistów i dlatego do studia nie będą zapraszani artyści, ani piosenkarze. Prawdopodobnie nie pojawi się żadna kobieta. - Być może wyjątek zrobimy dla jakiejś pani psycholog, bo chcemy też poprosić o rozmowę specjalistę, który analizowałby nie tylko nastroje i stan ducha piłkarzy, ale też kibiców, których wielkie oczekiwania są nam dobrze znane.
  Oprócz bezpośrednich relacji TVP 2 przygotowała też dwa specjalne programy. Już wczoraj o 20.00 ruszył magazyn "Mundial 2002 - raport", zaś każdego dnia o 20.30 emitowany będzie program "Biało- czerwoni".
  TVP 1 poprzestanie na 10 minutowym programie informacyjnym na żywo pt. "Piłkarski ekspres", który formułą będzie trochę przypominał "Teleekspres". Znajdą się w nim m. in. 90 - sekundowe newsy ze wszystkich 64 meczów. Okrasą audycji staną się natomiast konkursy dla telekibiców oraz piosenki.

  Sonda

  Czy lekarze powinni robić transfuzję wbrew woli umierającej?

  • Tak (62%)
  • Nie (38%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.