Wybierz region

Wybierz miasto

  Opole: Lekarze dostali wyroki więzienia w zawieszeniu

  Autor: most

  2002-07-05, Aktualizacja: 2004-12-18 00:28 źródło: Opole

  Na trzy lata więzienia skazał opolski sąd dwudziestokilkuletniego Jacka B., który utrzymywał kontakty seksualne z nieletnią, nakłonił ją do dokonania aborcji, a potem - gdy już od niego odeszła - brutalnie zgwałcił.

  Na trzy lata więzienia skazał opolski sąd dwudziestokilkuletniego Jacka B., który utrzymywał kontakty seksualne z nieletnią, nakłonił ją do dokonania aborcji, a potem - gdy już od niego odeszła - brutalnie zgwałcił. Razem z nim na ławie oskarżonych zasiedli lekarze, którzy aborcji dokonali.

  Ginekolog dostał rok więzienia w zawieszeniu, 15 tys. złotych grzywny i dwuletni zakaz wykonywania zawodu, pomagający mu anestezjolog - pół roku pozbawienia wolności w zawieszeniu, 10 tysięcy grzywny i roczny zakaz pracy w zawodzie lekarza.

  - Prokuratura na pewno zaskarży wyrok, jaki otrzymał Jacek B., bo jest on zdecydowanie zbyt łagodny. Zastanawiamy się też nad apelacją w przypadku dwóch pozostałych wyroków. Domagaliśmy się w stosunku do obu lekarzy kary dodatkowej 10 lat zakazu wykonywania zawodu - informuje rzecznik opolskiej Prokuratury Okręgowej Roman Wawrzynek.
  Nielegalna aborcja wyszła na jaw, gdy młoda dziewczyna zgłosiła policji, że została okrutnie zgwałcona przez mężczyznę, z którym kilka lat wcześniej, jeszcze jako osoba nieletnia, utrzymywała intymne kontakty. Przy okazji wyznała, że w tamtym okresie zaszła w ciążę, a partner nakłonił ją do aborcji. W efekcie akt oskarżenia objął także dwójkę lekarzy, którzy dokonali zabiegu.

  Sonda

  Czy lekarze powinni robić transfuzję wbrew woli umierającej?

  • Tak (62%)
  • Nie (38%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.