Wybierz region

Wybierz miasto

  Pierwszy rok za nimi

  Autor: rog

  2002-09-13, Aktualizacja: 2004-12-18 00:14 źródło: Opole

  Pierwsze urodziny obchodziła we wtorek Miejska Telewizja Opole. W kolejny rok ekipa telewizji wkracza z nadzieję na dalszy rozwój. Zdaniem szefowej MTO Anity Weber największym sukcesem jest podpisanie umowy z TV4, ...

  Pierwsze urodziny obchodziła we wtorek Miejska Telewizja Opole. W kolejny rok ekipa telewizji wkracza z nadzieję na dalszy rozwój. Zdaniem szefowej MTO Anity Weber największym sukcesem jest podpisanie umowy z TV4, dzięki czemu programy miejskiej telewizji mogą być oglądane poza granicami miasta.

  MTO powstała z inicjatywy władz miasta, które wyłożyły na powstanie spółki 500 tysięcy złotych. Nie była to jednak gotówka. Miasto ufundowało nowej telewizji sprzęt.

  - To jest wszystko co miasto, które jest jedynym udziałowcem w spółce, nam przekazało - mówi Anita Weber, prezes MTO.

  Program MTO oglądać mogą jedynie abonenci telewizji kablowej UPC, która nieodpłatnie przyznała jeden kanał. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznała Miejskiej koncesję na 10 lat, zaznaczając jednocześnie, że miasto nie może ingerować w zawartość programową.

  - Pierwszy program był wielką wpadką (występujący w telewizji Leszek Pogan, wówczas prezydent miasta Opola, podpisany został jako Ewa Olszewska). ale jak się okazuje jesteśmy proroczą telewizją. Pani Ewa Olszewska kilka miesięcy później pełniła obowiązki prezydenta miasta - wspominała ze śmiechem Anita Weber.

  Zespół Miejskiej to 25 osób. Oprócz szefowej i dyrektora technicznego Wojtka Brzeszczaka, są to ludzie bardzo młodzi, którzy wcześniej z telewizją nie mieli nic wspólnego.

  - Musieliśmy uczyć się wszystkiego razem, od początku, ale najważniejsze jest to, że wszyscy żyją to pracą i może dlatego są coraz lepsi - mówiła Anita Weber.

  Zdaniem szefowej MTO największym sukcesem telewizji jest wyjście poza "kabel". Podpisana została umowa z telewizją TV4, w której w każdą sobotę emitowany jest program "Tydzień w Opolu". Stacja nawiązała również współpracę z TVN i TVN 24. Programy, które emitowane są na kanale UPC, czasami trafiają również na anteny ogólnopolskich stacji telewizyjnych.

  Prawdziwą szkołą warsztatu była dla Miejskiej kilkugodzinna transmisja na żywo z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przez osiem godzin, załoga była w ciągłym pogotowiu. Zorganizowano studio, były relacje z rynku, a wszystko pod czujnym okiem widzów.

  - Nie było idealnie ale jak na pierwszy raz też nie najgorzej. Mam nadzieję, że teraz będziemy coraz lepsi. Najważniejsze, że ludzie chcą nas oglądać - mówi Weber.

  Sonda

  Czy lekarze powinni robić transfuzję wbrew woli umierającej?

  • Tak (62%)
  • Nie (38%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.