Wybierz miasto

Polska - Węgry 0:1. Smutna Arena Sanok

Autor: (jac)

2006-04-12, Aktualizacja: 2006-04-12 13:27 źródło: Dziennik Zachodni

Spotkanie Polska - Węgry uświetniło otwarcie nowej hali widowiskowo-sportowej w Sanoku. Nasi hokeiści zepsuli jednak fetę na Arena Sanok niespodziewanie przegrywając 0:1 towarzyski mecz z Madziarami.

Spotkanie Polska - Węgry uświetniło otwarcie nowej hali widowiskowo-sportowej w Sanoku. Nasi hokeiści zepsuli jednak fetę na Arena Sanok niespodziewanie przegrywając 0:1 towarzyski mecz z Madziarami. Trzy tysiące widzów musiało przełknąć gorzką pigułkę, tym bardziej, że była to dopiero trzecia porażka z Bratankami w historii 31 potyczek obu reprezentacji.

Polacy mieli w tym meczu sporą przewagę, ale grali bardzo nieskutecznie. Tylko w I tercji doskonałych okazji do zdobycia bramek nie wykorzystali Leszek Laszkiewicz, Michał Piotrowski, Martin Voznik i Damian Słaboń. W drugiej odsłonie nadal znakomicie między słupkami spisywał się węgierski bramkarz Levente Szuper. Nasz zespół nie potrafił zdobyć gola nawet wówczas, gdy grał w podwójnej przewadze.

Losy spotkania rozstrzygnęły się w III tercji. Węgrzy najpierw trafili w słupek, a w 52 min Gabor Osckay po szybkiej kontrze strzałem z ostrego kąta pokonał Tomasza Wawrzkiewicza. Madziarzy zdobyli gola, gdy grali w osłabieniu! Polacy rzucili się do odrabiania strat, przez dwie ostatnie minuty grali w liczebnej przewadze, ale nie potrafili doprowadzić do wyrównania.

Dziś w Sanoku rozegrany zostanie mecz rewanżowy, gdyż obie drużyny przygotowują się do udziału w MŚ 1. Dywizji.