Wybierz region

Wybierz miasto

  Pomogą przedsiębiorcom

  Autor: most

  2002-03-15, Aktualizacja: 2004-12-18 00:55 źródło: Opole

  Opolski Regionalny Fundusz Kredytowy podpisał w czwartek umowę o współpracy z POLFUNDEM, czyli jednym z największych w kraju funduszy poręczeń kredytowych powołanym do życia przez Bank Zachodni WBK SA oraz ...

  Opolski Regionalny Fundusz Kredytowy podpisał w czwartek umowę o współpracy z POLFUNDEM, czyli jednym z największych w kraju funduszy poręczeń kredytowych powołanym do życia przez Bank Zachodni WBK SA oraz Kanadyjsko-Polską Fundację Przedsiębiorczości z siedzibą w Szczecinie.


  Z tej czterostronnej umowy skorzystać mają małe i średnie przedsiębiorstwa z terenu województwa opolskiego. Nie jest tajemnicą, że region cierpi na rozpaczliwy brak żywej gotówki, a wiele miejscowych firm jest kapitałowo zbyt słabych, by dostać porządną bankową pożyczkę. By im pomóc, Urząd Marszałkowski utworzył przed rokiem Opolski Regionalny Fundusz Poręczeń Kredytowych, który ma wspierać biznesmenów w rozmowach z bankami. Niestety, sam ORFPK nie jest kapitałowo zbyt mocny i mógł dotąd poręczać jedynie pożyczki do wysokości 50 tysięcy złotych. Dzięki umowie o współpracy z POLFUNDEM, opolscy przedsiębiorcy bądą mogli uzyskać poręczenie kredytów znacznie wyższych, bo sięgających 700 tysięcy złotych (POLFUNFD dysponuje kapitałem założycielskim 16 mln złotych).


  - Nasze firmy nie tylko uzyskają lepszy dostęp do gotówki, ale będą mogły także skorzystać ze szkoleń z zakresu przedsiębiorczości. Polecam te szkolenia także bezrobotnym oraz młodym ludziom po szkole, którzy mogliby od początku wejścia w dorosłość pomyśleć o założeniu własnej firmy. Może i ja z nich niedługo skorzystam? - komentował marszałek województwa opolskiego Stanisław Jałowiecki, robiąc aluzję do faktu, że niedługo Sejmik Wojewódzki będzie głosował wniosek o jego odwołanie, więc i on może zostać bez pracy.

  Sonda

  Czy lekarze powinni robić transfuzję wbrew woli umierającej?

  • Tak (62%)
  • Nie (38%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.