Wybierz region

Wybierz miasto

  Witajcie w krainie złodziei?

  Autor: most

  2002-03-22, Aktualizacja: 2004-12-18 00:53 źródło: Opole

  Po interwencjach wojewody opolskiego Leszka Pogana zniknęły pseudoznaki drogowe ostrzegające - po polsku i niemiecku - przed złodziejami samochodów. Tablice takie stały w pobliżu targowiska miejskiego w Strzelcach ...

  Po interwencjach wojewody opolskiego Leszka Pogana zniknęły pseudoznaki drogowe ostrzegające - po polsku i niemiecku - przed złodziejami samochodów. Tablice takie stały w pobliżu targowiska miejskiego w Strzelcach Opolskich i pod Bazyliką na Górze św. Anny.


  - Do wojewody zwrócił się w tej sprawie prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Andrzej Kozłowski. Jego rezydent w Berlinie doniósł, że niemiecka prasa opisuje te znaki. Oczywiście w określonym ironicznym tonie, który raczej nie służy wizerunkowi naszego kraju - opowiada Przemysław Nijakowski, asystent wojewody opolskiego.


  Ponieważ była mowa o drogowym znaku, wojewoda zwrócił się w tej sprawie do komendanta wojewódzkiego policji. Ten przeprowadził postępowanie wyjaśniające i poinformował, że nibyznaki nie stoją w pasie drogowym i policja nie ma nic wspólnego z ich postawieniem.


  - Wyszło na to, że jest to inicjatywa władz samorządowych. Intencje były na pewno dobre, ale wyszło trochę niefortunnie, bo takie znaki tylko utrwalają negatywne stereotypy na temat Polski i Polaków. W efekcie wojewoda poprosił o usunięcie tych znaków - mówi Nijakowski.
  - Dostaliśmy pismno wojewody w środę i już nakazaliśmy służbom komunalnym usunięcie znaku. Pewnie już go nie ma - powiedział "GO" Andrzej Jęczmienny, który odpowiada za sprawy drogowe w Urzędzie Miasta w Leśnicy.

  Sonda

  Czy lekarze powinni robić transfuzję wbrew woli umierającej?

  • Tak (62%)
  • Nie (38%)