Wybierz region

Wybierz miasto

  Wystawa w opolskim Okrąglaku

  Autor: Kacz

  2002-04-26, Aktualizacja: 2004-12-18 00:45 źródło: Dziennik Zachodni

  W ten weekend miłośnicy czworonogów będą mieli okazję podziwiać najpiękniejsze okazy z całej Europy. Po raz XXI w Hali Sportowo-Widowiskowej "Okrąglak" w Opolu odbędzie się Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych, w której ...

  W ten weekend miłośnicy czworonogów będą mieli okazję podziwiać najpiękniejsze okazy z całej Europy. Po raz XXI w Hali Sportowo-Widowiskowej "Okrąglak" w Opolu odbędzie się Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych, w której weźmie udział ponad 2 tysiące psów.


  Gościem honorowym wystawy będzie, podobnie jak w roku ubiegłym, przewodniczący Międzynarodowej Federacji Kynologicznej Hans Műller.


  - Specjalny ring dla psów ras polskich poprowadzi pani Barbara Larska ze Szczecina, czołowa polska specjalistka od tych ras - wyjaśnia Stanisław Firlik, szef opolskiego oddziału Polskiego Związku Kynologicznego, organizator wystawy.


  Nowością będą pokazy sokołów. Jest to szczególna gratka dla myśliwych, a także wielbicieli nietypowych zwierząt. Swoje sokoły zaprezentuje hodowca z Częstochowy. Będzie można obejrzeć sokoła w akcji, dowiedzieć się o zwyczajach tych ptaków i ich hodowli.


  - Zorganizowany będzie też pokaz specjalny psów pasterskich. Psy będą samodzielnie zaganiały kaczki do zagrody - tłumaczy Firlik.


  Wystawa potrwa dwa dni. Rozpoczyna się jutro, a w niedzielę w Mosznej, w 30. rocznicę sprowadzenia do Polski pierwszego psa z rasy bassetów, zorganizowana zostanie I Klubowa Wystawa Bassetów.

  Sonda

  Czy lekarze powinni robić transfuzję wbrew woli umierającej?

  • Tak (62%)
  • Nie (38%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.