Wybierz region

Wybierz miasto

  Zakładnicy wykonawców

  Autor: Kacz

  2002-03-01, Aktualizacja: 2004-12-18 00:58 źródło: Opole

  Na swoje mieszkania wciąż czekają klienci osiedla Dobrych Domów w Opolu. Do tej pory z ponad 100 rodzin oczekujących na swoje mieszkania, wprowadziło się jedynie 14.

  Na swoje mieszkania wciąż czekają klienci osiedla Dobrych Domów w Opolu. Do tej pory z ponad 100 rodzin oczekujących na swoje mieszkania, wprowadziło się jedynie 14. Od stycznia wykonawcy przestali pracować, gdyż straciła ważność ubiegłoroczna umowa pożyczki, którą miasto zobligowało się wypłacić. Niestety w projekcie nowego budżetu zapomniano ją umieścić. Mieszkańcy zagrozili, że jeśli nie otrzymają aktów notarialnych, przestaną wpłacać kolejne raty za mieszkania.


  - Poproszono nas, abyśmy zaczekali do następnej sesji budżetowej, która odbędzie się 7 marca. Obiecano nam, że do tego czasu budżet zostanie uchwalony i budowa ruszy w normalnym tempie. Zważywszy, że to już za tydzień, postanowiliśmy poczekać - wyjaśnia Tomasz Mendel członek rady nadzorczej, reprezentant mieszkańców.


  Dodaje jednak, że w przypadku gdyby i tym razem słowa prezydenta okazały się bez pokrycia, to klienci nie cofną się przed niczym. O tym, że groźby są prawdziwe, przekonali się rajcy miejscy kilka miesięcy temu, kiedy zdesperowani niedoszli mieszkańcy przez dwa dni okupowali ratusz. Tym razem Tomasz Mendel jest nastawiony optymistycznie.


  - Właściwie na ukończeniu jest koło 60 mieszkań. To kwestia wykończenia, ale wykonawcy, którzy poprzednio nie otrzymali swojego wynagrodzenia, teraz blokują pracę do momentu otrzymania pieniędzy. Jesteśmy ich zakładnikami - uważa Mendel - ale jeśli miasto przekaże pozostałą kwotę z obiecanej pożyczki, to na pewno prace ruszą pełną parą.

  Sonda

  Czy lekarze powinni robić transfuzję wbrew woli umierającej?

  • Tak (62%)
  • Nie (38%)