Aż o 71 proc. wzrosła w ciągu ostatniego roku kwota zaleg- łych, przeterminowanych płatności Polaków - wynika z raportu InfoDług, opublikowanego w środę przez Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Łączne długi osób prywatnych przekroczyły 12 mld zł (przed rokiem było to 7,06 mld zł). W przeważającej części są to niespłacone kredyty, niezapłacone rachunki za prąd, mieszkanie, gaz czy telefon, a także zaległe alimenty (niespłacane dłużej niż 60 dni). Rosną nie tylko długi, ale i liczba Polaków, którzy popadają w kłopoty. Takich osób, zarejestrowanych w Centralnej Ewidencji Dłużników i w Biurze Informacji Kredytowej, jest już 1,5 mln, przed rokiem - 1,2 mln. W ciągu ostatniego kwartału grono niesolidnych dłużników powiększyło się o prawie 105 tys. osób. Niepokojące jest to, że w ostatnim okresie tempo wzrostu złych długów jest coraz szybsze. Tylko w ciągu ostatnich trzech miesięcy kwota zaległych płatności wzrosła o 2,18 mld zł.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!