Yach Film Festiwal rozpocznie się w piątek (8.12). O szczegółach imprezy mówił w środę (5.12) Jarosław Wasik, szef Muzeum Polskiej Piosenki, w którym odbędzie się impreza oraz Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola.To historyczny moment dla miasta, bowiem Yach Film Festiwal po 25 latach zostanie przeniesiony z Gdańska właśnie do Opola.

- Festiwal, który promuje najlepsze polskie teledyski, doskonale wpisuje się w strategię Opola, które przecież jest miastem festiwali i stolicą polskiej piosenki - mówi Arkadiusz Wiśniewski, prezydent miasta.

- Obserwuję Yach Film Festiwal od wielu lat, jestem z tego pokolenia, które wyrastało na teledyskach - dodaje.

W sobotę zapraszamy na relację live z gali wręczenia nagród Yach Film Festiwal. Relację będzie można oglądać w portalach naszemiasto.pl w całym kraju


Wiadomo już, że na konkurs wpłynęło 278 teledysków.

- Około 10 proc. z nich, to teledyski animowane. Przeplatają się rozmaite gatunki muzyczne: od muzyki poważnej, poprzez hip-hop, jazz po pop. Nie ma teledysków z muzyką dance i disco polo - informuje Jarosław Wasik, dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki, w którym odbędzie się festiwal.

Prócz głównej nagrody Grand Prix dla najlepszego polskiego teledysku z 2017 roku, zostaną przyznane także wyróżnienia w kategoriach: reżyseria, montaż, zdjęcia, scenariusz, plastyczna aranżacja przestrzeni, kreacja aktorska, animacja, innowacja oraz Drewniany Yach (nagroda organizatorów) oraz nowość - Yach Opolan.

W piątek (8.12) od godz. 18 rozpocznie się również nocne zwiedzanie muzeum i pokaz wszystkich nominowanych teledysków.

Godzinę później zaplanowano spotkanie z twórcami hip-hopu (Rahimem, Stasiakiem, Oskarem Kozłowskim, Mateuszem Natalim i Kubą Stemplowskim). To właśnie wykonawcy tego muzycznego nurtu tworzą dziś najwięcej teledysków. Bilety po 1 zł.

Sobotnia gala rozpocznie się o godz. 19 (bilety po 40 zł) i to wtedy poznamy laureatów, których wybierze jury w składzie: reżyser filmowy Jan Komasa, twórca teledysków animowanych Łukasz Rusinek i dziennikarz muzyczny Trójki Tomasz Żąda (również prowadzący galę). Na finał zagra Skubas.

26. Yach Film Festiwal zakończą niedzielne warsztaty dla dzieci z produkcji teledysków (brak miejsc).

Prawdopodobnie podczas pierwszej edycji „Yacha” w Opolu nie będzie Jana „Yacha” Paszkiewicza, reżysera, twórcy teledysków i pomysłodawcy imprezy, który zachorował na zapalenie płuc i przebywa w szpitalu.
Czytaj także

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!