Dzieciaki z katowickiego przedszkola sprawdziły już przewodnik

Dzieciaki z katowickiego przedszkola sprawdziły już przewodnik. (© fot. Lucyna Nenow.)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Wybrać się na wędrówkę Szlakiem Orlich Gniazd, zwiedzić starą chatę w chorzowskim Skansenie, nakarmić żubra w Pszczynie, a może usiąść za kółkiem wozu strażackiego w Mysłowicach? To tylko niektóre propozycje wyjątkowego przewodnika po województwie śląskim.

Wyjątkowego, bo zawierającego po 16 propozycji wycieczek na pogodę i niepogodę dla dzieci i ich rodziców. Bezpłatną książeczkę "Śląskie z dzieckiem", wydaną w nieco ponad 100 egzemplarzach przez Śląską Organizację Turystyczną, prezentowały wczoraj dzieci z Przedszkola nr 5 w Katowicach.

- Warto wziąć przewodnik do ręki, spakować plecak i namówić rodziców na wycieczkę - namawiał zgromadzonych 6-letni Michał Hoffmann. A dokąd należałoby się udać?

- Niestety, nie mamy setek miejsc, które są w stanie odpowiednio przyjąć dzieci. Starałam się przedstawić wszystko co najciekawsze i nie ograniczać się tylko do atrakcji, o których istnieniu wszyscy wiedzą, ale też sięgać po takie perełki jak "Izba łod starki" w Chudowie, gdzie można zobaczyć jak kiedyś mieszkali Ślązacy - poleca Anna Dudzińska, autorka tekstów w przewodniku, dziennikarka oraz mama 3-letniego Mikołajka i 9-letniego Michała. Większość z proponowanych miejsc sprawdziła osobiście. O reszcie opowiedział Dudzińskiej jej syn.

"Śląskie z dzieckiem" to jednak nie tylko przewodnik, ale i zbiór baśni, kolorowanek i łamigłówek. A do tego - zdaniem pomysłodawców - doskonały sposób na promocję regionu. Od wczoraj można go pobierać ze strony internetowej www.gosilesia.pl. Od 1 czerwca będzie dostępny też w punktach informacji turystycznej w całym województwie.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!