Bieg Opolski 2016. Wygrał Tomasz Brembor [dużo zdjęć]

Oliwer Kubus
Jak co roku w pierwszą sobotę lipca na wyspie Bolko rywalizowali biegacze.
Jak co roku w pierwszą sobotę lipca na wyspie Bolko rywalizowali biegacze. Oliwer Kubus
W Biegu Opolskim wzięło udział niemal 800 zawodników. Większość wystartowała w biegu głównym, liczącym 10 kilometrów, pozostali próbowali swoich sił na dystansie o połowę krótszym.

Brembor z powodzeniem uprawia triathlon i należy w tej dyscyplinie do krajowej czołówki. Choć start w Opolu był dla niego jedynie formą treningu, rywalom nie dał szans. Prowadził od początku i finiszował samodzielnie z czasem 33,47 min.

- Zgodnie z założeniami zacząłem mocno - mówił 22-letni chorzowianin. - Druga "piątka" nie była już tak udana jak pierwsza, ale mimo to zwyciężyłem dość pewnie. Łatwiej biegnie się w grupie, nie znam jednak zawodników z tego środowiska, dlatego sam dyktowałem tempo. Temperatura z pewnością też nie ułatwiała nam zadania.

Za plecami Brembora uplasowali się Mariusz Zaremba i Łukasz Hryniów (obaj z Opola). Wśród pan najlepiej spisała się 13. w ogólnej klasyfikacji Katarzyna Czyż (39,43 min).

W imprezie wzięło udział niemal 800 zawodników. Większość wystartowała w biegu głównym, liczącym 10 kilometrów, pozostali próbowali swoich sił na dystansie o połowę krótszym. Uczestnicy, także ci, którzy zajęli miejsca pod koniec stawki, wbiegali na metę z uniesionymi rękami. Ukończenie biegu w ponad 30-stopniowym upale stanowiło bowiem wyzwanie.

Gorącą owację otrzymali Robert i Izabela Rogowscy, którzy biegli przebrani za młodą parę. W ten nietypowy sposób uczcili swoją 22. rocznicę ślubu. Przed metą zostali obsypani ryżem, a organizatorzy wręczyli im okazały bukiet.

- Spodziewaliśmy się, że strojem wzbudzimy zainteresowanie, ale to, co się wydarzyło, przeszło nasze najśmielsze oczekiwania - podkreślali wspólnie.