(© Zdjęcie ilustracyjne/ (© Fot. Mateusz Wróblewski/Polskapresse))

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Dostałem zaproszenie na konferencję prasową od Klubu Radnych „Solidarna Polska". Tematem była proponowana podwyżka cen biletów do ZOO w Opolu.

Niestety inflacja w – m.in. naszym Kraju – posuwa się szybko. Wszystko drożeje, więc dlaczego nie miałyby zdrożeć bilety do Ogrodu Zoologicznego. Wejściówka
do opolskiego ZOO jest i tak i wiele tańsza niż do ZOO w Krakowie. A trzeba przyznać, że wrażenia wewnątrz są na takim samym poziomie. A patrząc z pozycji Opolanina – lepsze, bo na miejscu. Naprawdę – moim zdaniem – Dyrektor Ogrodu Zoologicznego w Opolu dba o swój teren.

No dobrze, a teraz trochę ekonomii: jeżeli Radni SP mają rację, to cena biletów za wejście dla rodziny (5-cio osobowej) wynosząca 53 zł, jest ceną zaporową.
Tylko, że przeciętna rodzina to 3-4 osób. A to daje sumę mniejszą, bo 35zł (3 osobowa rodzina) i 44zł (4 osobowa rodzina).

To faktycznie i tak duży wydatek.

Tylko teraz trzeba się zastanowić na co „postawić”: czy na „elitarność”, czy na ogólnodostępność. Myślę, że Dyrekcja zrobiła wcześniej kalkulacje kiedy i ile osób odwiedza Ogród. Nie znam tych kalkulacji, więc nie będę się wypowiadał na ich temat, ale myślę, że w Polsce jest zła tendencja zawyżania cen.

Dla przykładu: pęczek rzodkiewki kosztuje dziś 2.50zł a jutro 3.50zł. Tłumaczenie sprzedawcy jest jedno:” benzyna podrożała”. Nawet jak podrożała, to nie tyle, aby przewiezienie np. stu pęczków rzodkiewki podrożyło jej cenę o 1 zł. (to tylko przykład).

Tak więc myślę sobie tak: Ogród Zoologiczny w Opolu mamy ładny (przydałoby się w nim więcej elementów botanicznych – a jest gdzie). Inflacja istnieje. Bilety powinny zdrożeć. A może by tak pomyśleć o podniesieniu cen nie o 3 zł, a o 2 zł i wprowadzić bilety grupowe (powyżej 6 osób) i rodzinne ( z udokumentowaniem pokrewieństwa – rodzice – dzieci, dziecko).

Wszystko jest do rozważenia. A poniżej dołączam kalkulacje SP, jakie otrzymałem po konferencji prasowej w/w Partii. A tak a propos, co to znaczy bilet rodzinny
ulgowy?

Propozycje, radnych Solidarnej Polski, zmian cen biletów za wejście do ZOO, oraz promocję Miasta Opola- ,,Opole Miasto Kultury”

I. Ceny BiletówStan obecny:
1. Od poniedziałku do piątku
a)bilet normalny- 8 zł
b)bilet ulgowy- 5 zł

2. W soboty, niedziele i święta
a)bilet normalny- 10 zł
b)bilet ulgowy- 6 zł


Propozycje Prezydenta


1. Od poniedziałku do piątku
a)bilet normalny- 11 zł
b)bilet ulgowy- 8 zł
c)bilet grupowy- 8 zł

2. W soboty, niedziele i święta
a)bilet normalny- 13 zł
b)bilet ulgowy- 9 zł
c)bilet grupowy (minimum 20 osób)- 8 zł

Koszt 5 osobowej rodziny: 53 zł

Przewodniczący klubu radnych PO zapowiedział na komisji infrastruktury, że złożą poprawkę do prezydenckiego projektu mającą na celu zmniejszenie podwyżek. Wg. ich koncepcji ceny za bilety miałyby wzrosnąć o 1 zł.

Radni Solidarnej Polski zaproponują swoją poprawkę do poprawki Radnych PO, wprowadzenie- biletu Rodzinnego. Bilet rodzinny obowiązywał będzie rodzinę ( bez konieczności wykazania pokrewieństwa), w każdy dzień tygodnia:

1. Bilet Rodzinny
a)bilet normalny- 10 zł
b)bilet ulgowy- 5zł

Koszt 5 osobowej rodziny: 35 zł

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

keram (gość)

A proszę powiedzieć ile kosztuje bilet w Krasiejowie
Zoo potrzebuje karmy wody ogrzewania itd itp a krasiejów ?????????