(© fot. Materiały policji.)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

4 promile wykazało badanie stanu trzeźwości u 43 – letniego motorowerzysty z powiatu brzeskiego. Mężczyzna chcąc uniknąć odpowiedzialności karnej próbował wręczyć policjantom po 200 zł w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Motorowerzyście grozi teraz kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj późnym wieczorem, funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Grodkowie, podczas patrolowania miasta, na ul. Warszawskiej zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę kierującego motorowerem. Zachowanie mężczyzny wskazywało, że może on być pod wpływem alkoholu. Badanie alkosensorem potwierdziło przypuszczenia policjantów, urządzenie wskazało prawie 4 promile.

W związku z popełnieniem przestępstwa kierowania motorowerem w stanie nietrzeźwości 43 – letni mężczyzna został zatrzymany. Kiedy funkcjonariusze wypełniali dokumenty mężczyzna zaproponował im po 150 zł w zamian za odstąpienie od wykonywanych czynności i puszczenie go wolno. Policjanci poinformowali 43-latka, że właśnie popełnił kolejne przestępstwo.

Mężczyzna nie dawał za wygraną i ponownie zaproponował funkcjonariuszom łapówkę, tym razem chciał im wręczyć po 200 zł. Policjanci kolejny raz odmówili przyjęcia pieniędzy, a zatrzymanego motorowerzystę przewieźli do policyjnego aresztu.

43-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do lat 8, utrata prawa jazdy oraz kara grzywny.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!