(© arch.)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Włodzimierz Cimoszewicz nie będzie sekretarzem generalnym Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy. Polski kandydat przegrał w głosowaniu z Norwegiem Thornbjoernem Jaglandem.

Thornbjoern Jagland to wieloletni parlamentarzysta i były przewodniczący Norweskiej Partii Pracy. W tych samych latach co Cimoszewicz - w drugiej połowie lat 90. - pełnił on też funkcję premiera swojego kraju. Wcześniej był m.in. ministrem spraw zagranicznych. W 2005 roku został przewodniczącym norweskiego parlamentu. Natomiast w lutym 2009 roku został szefem Norweskiego Komitetu Noblowskiego

58-letni Jagland jest wielkim zwolennikiem Unii Europejskiej. Opowiada się za wstąpieniem Norwegii w struktury Wspólnoty. Nominował też Unię do Pokojowej Nagrody Nobla.

267 - deputowanych uprawnionych było do głosowania
165 - głosów uzyskał Thornbjoern Jagland
80 - głosów uzyskał Włodzimierz Cimoszewicz
12 - wstrzymało się

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!