Cykl fotografii i wideo przedstawia w wielkim skrócie nowy projekt opolskiej artystki, Pauliny Ptaszyńskiej, laureatki w ramach projektu Nowe Opole. "Hodowla" to pokonkursowa wystawa w Galerii Aneks, którą można oglądać do 10 kwietnia.

Jak opowiada Paulina Ptaszyńska, fotografie przedstawiają hodowane rośliny wypreparowane z otoczenia, z korzeniami pozbawionymi osłon i donic.

- To symboliczne uwolnienie tej rośliny - mówi Paulina Ptaszyńska. - Roślina przedstawiona w taki sposób zyskuje podmiotowość ale jednocześnie traci możliwość przetrwania.

- Pozostawiam otwarte pytanie, czy te rośliny zostają przeze mnie w jakiś sposób zamęczane, poddawane jakimś zabiegom botanicznym. Czy najważniejsze jest oswobodzenie czy sam termin hodowla, który skazuje na rodzaj manipulacji, kreowanie przez człowieka - dodaje artystka.

Wystawa, której kuratorką jest Agnieszka Dela-Kropiowska, jest nagrodą za zwycięstwo w konkursie "Nowe Opole". Drugą jego laureatką została Ada Birecka, której wystawę zobaczymy za miesiąc, również w Aneksie.

Paulina Ptaszyńska urodziła się w Ząbkowicach Śląskich, jest absolwentką opolskiego plastyczniaka oraz Instytutu Sztuki Uniwersytetu Opolskiego, który w 2011 roku ukończyła z wyróżnieniem.

Na koncie ma m.in. Grand Prix wystawy Salonu Jesiennego w 2014 roku. Jej zainteresowania artystyczne skupiają się wokół nowych mediów, instalacji multimedialnych, mappingu i projektowania graficznego.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!