Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Mieszkańcy Łęgnowa głowią się, jak dojechać do centrum. Dla wielu z nich remont torowiska na Toruńskiej oznacza długie spacery lub dodatkowe przesiadki.


Od wczoraj tramwaje linii nr 6 od strony ronda Toruńskiego kierowane są ulicami Perłową i Wojska Polskiego na pętlę przy Magnuszewskiej. Linia nr 9 zawieszono. - Ruch na Toruńskiej zawieszono ze względu na przebudowę ulicy Spornej. Inwestycja obejmuje również położenie nowego torowiska przy skrzyżowaniu z Toruńską. Zbudowane zostaną nowe perony przystankowe. Poza tym skrzyżowanie otrzyma nową sygnalizację świetlną - tłumaczą drogowcy.


Torowisko powinno zostać otwarte na początku maja. Do tego czasu pasażerowie z Łęgnowa muszą korzystać z przesiadek. Jak dojadą do centrum?


Na trasie rondo Toruńskie - Toruńska - Kielecka - Smoleńska - Objazdowa - Nowotoruńska - Hutnicza - Łęgnowo uruchomiona została zastępcza linia autobusowa ,,za T6". Dodatkowo w godzinach szczytu przewozowego w ramach linii ,,za T6" uruchomione zostaną kursy obsługujące zakłady Stomil. W kierunku Łęgnowa zaleca się przesiadkę z tramwaju na autobus linii zastępczej przy rondzie Toruńskim, natomiast w kierunku powrotnym na przystanku Toruńska - Perłowa. Zmianie uległa również trasa linii nr 73. Autobusy zamiast rozpoczynać i kończyć bieg na pętli Stomil, dodatkowo w obu kierunkach obsługują ulicę Hutniczą do pętli w Łęgnowie.


Wielu bydgoszczan zmianami było zaskoczonych. - Dopiero motorniczy powiedział mi, że muszę się przesiąść w drodze do urzędu pracy. Na szczęście na autobus długo nie czekałam. Jednak jeśli ktoś jedzie z Fordonu na Toruńską, musi sobie zarezerwować minimum godzinę. Trzeba się dwa razy przesiadać.


Mieszkańcy nielicznych zabudowań przy pętli Stomil najczęściej nie czekają na autobusy linii 73 i idą pieszo do Nowotoruńskiej na przystanek linii zastępczej ,,za T6".


Drogowcy przypominają też że wprowadzili nowe rozkłady jazdy linii autobusowych nr 54 i 93, uwzględniające korekty międzyprzystankowych czasów jazdy. Do obsługi linii 93 zadysponowany został również dodatkowy autobus.


Watro wiedzieć  • Pasażerowie korzystający z biletów okresowych i jednorazowych w systemie ,,A+T" mogą w obu kierunkach korzystać z linii tramwajowej nr 6, oraz z linii zastępczej ,,za T6" i autobusowej nr 73. Osoby posiadające bilety okresowe i jednorazowe na linię nr 6, mogą również kontynuować podróż autobusem zastępczym ,,za T6" i odwrotnie.

  • Pasażerowie korzystający z biletów okresowych i jednorazowych na linię nr 9, mogą korzystać z linii tramwajowej nr 4 na odcinku Glinki - Perłowa-Toruńska oraz z linii zastępczej ,,za T6" i odwrotnie.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!