W czwartek w Filharmonii Opolskiej szykuje się jedno z ciekawszych wydarzeń tegorocznego festiwalu - Fubuki Daiko. W sobotę zagra KTU z legendarnym Patem Mastelotto.

Fubuki Daiko wystąpi w Polsce po raz pierwszy, właśnie w Opolu. Grupa słynie z interesujących show, które gwarantują wszystko co nieszablonowe, egzotyczne i nieprzewidywalne. - Postawimy na różnorodność, połączymy różne style muzyczne jak blues, rock, hip hop czy jazz - zapowiada Naomi Guilbert z zespołu. Muzycy przyznają, że choć pochodzą z Kanady, to Polska bardzo im przypomina ich kraj.- Macie te same krajobrazy, pola, drzewa - wyliczali.  Perkusyjne widowisko z wykorzystaniem tradycyjnych japońskich bębnów i strojów zwróci uwagę najwybredniejszych widzów. Kanadyjska grupa, której albumy nagradzano m.in. za nagrania instrumentalne, słynie z energicznych występów a nawet elementów japońskich sztuk walki i tańca.Co wspólnego z japońską kulturą i muzyką mają członkowie kanadyjskiego zespołu?- Dorastałem w San Francisco, tam mieszka wielu Japończyków. Naomi też tutaj poznałem - opowiadał Hiroshi Koshiyama z Fubuki Daiko. - Moja matka jest Japonką, a ojciec Francuzem, już w dzieciństwie interesowałam się japońska kulturą, m.in. parzeniem herbaty, kimonami w tym technikami bębniarskimi - dodaje Naomi Guilbert z zespołu.  Co zespół Fubuki Daiko zagra podczas Drum Fest 2013 oraz jak tworzy muzykę? Zobaczcie wideo (film w wersji angielskiej)Natomiast w sobotę jest uczta dla fanów ostrego i progresywnego grania czyli grupa KTU - w składzie Kimmo Pohjonen, Trey Gunn i Pat Mastelotto. - Byłem już pięć razy w Opolu, w tym cztery grałem z innymi muzykami na Drum Fest. Czuję się tu już prawie jak w domu - mówił dziś Pat Mastelotto, perkusista KTU, a także współpracownik takich grup jak  Mr. Mister, King Crimson czy The Flower Kings.Bębniarz KTU przypomniał dziś, że będąc w Opolu po raz pierwszy od razu dostał zaproszenie na kolejny festiwal.Pat Mastelotto na perkusji gra od 10. roku życia. Zapytany o ilość perkusji, jaką posiada, przyznaje, że sam nie wie.Co muzyk mówił o Opolu oraz ile ma w domu perkusji? Zobacz rozmowę z Patem Mastelotto (film w wersji angielskiej) 

Wiadomości Opole, Wydarzenia Opole

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!