Podczas spotkania prezesów klubów pierwszej i drugiej ligi żużlowej, jakie odbyło się w Rybniku, dyskutowano nad kilkoma zmianami w regulaminie.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Większość klubów opowiedziała się za połączeniem obu lig od sezonu 2011, pod warunkiem, że rozszerzona zostanie ekstraliga (z ośmiu do 10 drużyn). Gdyby do tego nie doszło, zostanie zachowany podział na I i II ligę. Najbliższy sezon ma być również ostatnim, w którym jeździć będą kluby z zagranicy. Prezesi postanowili też, że kontrakty od 12 grudnia muszą być zawierane w złotówkach, a nie w obcej walucie.

W sumie zaproponowano 15 zmian w regulaminie, które w najbliższym czasie mają być przedstawione Głównej Komisji Sportu Żużlowej i Polskiemu Związkowi Motorowemu.

- W wielu kwestiach byliśmy zgodni podczas głosowania. Chcieliśmy nawet połączenia lig już teraz, ale podobno nie jest to takie proste - przyznał Dariusz Momot, członek zarządu RKM Rybnik.

Kolejne spotkanie działaczy żużlowych ma się odbyć w Rawiczu.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!