Do ostatniego dnia trwała walka o awans do mistrzostw świata w RPA ze strefy europejskiej. Przez wczorajszymi meczami pewni swego byli zwycięzcy siedmiu grup, czyli Dania, Niemcy, Hiszpania, Anglia, Serbia, Włochy i Holandia.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Do nich dołączyły Szwajcaria oraz Słowacja. Helweci uzyskali na swoim boisku "zwycięski" remis 0:0 z Izraelem. Natomiast Słowacy wygrali z Polską na Stadionie Śląskim 1:0.

Osiem najlepszych ekip z drugich miejsc zagra w barażach. Najgorszy bilans miał wicemistrz grupy 9, czyli Norwegia i nie ma dodatkowej szansy na grę w RPA w przyszłym roku. Przed ostatnią kolejką znaliśmy już czterech barażowiczów - Rosję, Bośnię i Hercegowinę, Francję i Irlandię. Szczęśliwą ósemkę uzupełniły: Ukraina, Grecja, Słowenia i Portugalia.

Losowanie par barażowych odbędzie się 19 października w Zurychu. Cztery zespoły zostaną rozstawione, a kryterium rozstawienia będzie najnowszy ranking FIFA opublikowany 16 października. Baraże zaplanowano na 14 i 18 listopada.

W środę w ogromnych opałach byli Włosi. Mistrzowie świata przegrywali u siebie z Cyprem 0:2, ale wygrali 3:2, strzelając zwycięską bramkę w doliczonym czasie gry!

Wiadomości Opole, Wydarzenia Opole

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!