Futboliści Towers Opole przegrali na rozpoczęcie sezonu w LFA1

Pierwszy mecz Towers Opole w tym sezonie nie należy do udanych. Opolanie ulegli bowiem Panthers Wrocław 50:7. Mecz LFA1, czyli najwyższej ligi futbolu amerykańskiego w Polsce, odbył się w sobotnie popołudnie na stadionie im. Opolskich Olimpijczyków. Kolejne, tym razem wyjazdowe spotkanie, Towersi rozegrają 7 kwietnia z Olsztyn Lakers. Miłosz Bogdanowicz
Niezbyt udanie za debiutowali w najwyższej klasie rozgrywkowej tego sportu w Polsce przedstawiciele Towers Opole. Nasz zespół przegrał bowiem u siebie z Wrocław Panthers 7:54.

Z drugiej strony trzeba mieć na uwadze, iż rywale to aktualnie wicemistrzowie kraju i najbardziej utytułowana ekipa. Warto również zwrócić uwagę, iż po słabszej pierwszej kwarcie gospodarze podnieśli się i zanotowali pierwsze przyłożenie.

Uczynił to Paweł Wojciechowski, do tego podwyższeniem „oczko” dodał Mateusz Majewski i na tablicy było już tylko 7:14.

To jednak rozdrażniło faworytów, którzy jeszcze przed przerwą zdobyli 18 punktów, a potem już tylko powiększali przewagę. I to mimo tego, że ich coach sprawdzał kolejnych zmienników i mocno rotował składem.