Tomasz Gollob był najlepszy na torze we włoskim Terenzano Tomasz Gollob był najlepszy na torze we włoskim Terenzano

Tomasz Gollob był najlepszy na torze we włoskim Terenzano (© fot. Grzegorz Dembiński)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Tomasz Gollob po raz szesnasty w 15-letniej historii żużlowej Grand Prix wysłuchał Mazurka Dąbrowskiego. Nasz najlepszy żużlowiec wygrał w sobotę Wielką Nagrodę Włoch na torze w Terenzano, niedaleko Udine, wyprzedzając w finale Duńczyków Hansa Andersena i Nickie-go Pedersena. Czwarte miejsce nieoczekiwanie wywalczył Grzegorz Walasek. W klasyfikacji generalnej po 10. turniejach Gollob powrócił na drugie miejsce i ma 17 punktów straty do lidera Jasona Crumpa.

W Terenzano rozegrano zawody GP po raz pierwszy, wcześniej turnieje w tym kraju odbywał się w Lonigo. Gollob od początku rywalizacji na torze MC Olimpia spisywał się bardzo dobrze. Wygrał sześć wyścigów i tylko raz musiał uznać wyższość "Małolata" z Rosji Emila Sajfutdinowa. Rosjanin rywalizuje z Gollobem o drugie miejsce w "generalce", przed tym turniejem to on był wiceliderem. Sajfutdinow awansował do półfinału, w którym przegrał z Duńczykami Andersenem i Peder-senem, a teraz zapowiada walkę do samego końca, zwłaszcza, że tor w Bydgoszczy zna doskonale. Miejmy nadzieję, że jednak nie tak dobrze jak Gollob.

Triumfator z Terenzano pokazał wielki kunszt w 7. wyścigu, kiedy z ostatniego miejsca zdołał przedostać się na prowadzenie. Zanim jednak pojawił się na czele stawki o mało nie zderzył się z Pedersenem, który wyrzucony w płot ledwie utrzymał się na motocyklu. Manewr Polaka, który minął w tym czasie pozostałych rywali wzbudził ogromny podziw, zwłaszcza, że nikomu nic się nie stało i cała stawka dojechała do mety.

Ogromne męczarnie przeżywał w sobotni wieczór Crump. Australijczyk po groźnym upadku w lidze angielskiej musiał poddać się operacji przeszczepu skóry na ramieniu. Przez tydzień nie siedział na motocyklu. Przyjechał do Włoch, środki uśmierzające ból pozwoliły mu jedynie na wywalczenie czterech punktów. Nadal jest jednak głównym kandydatem do mistrzowskiej korony.

-Jason będzie mistrzem świata, ten tytuł mu się należy. Mam do niego 17 punktów straty, to dużo, choć w Teren-zano odrobiłem ich aż 19. W Bydgoszczy będzie gorąco, nikt na pewno nie będzie odpuszczał - zapowiada Gollob.


Wynik GP Włoch:
1. Tomasz Gollob (Polska) 23, 2. Hans Andersen (Dania) 18, 3. Nicki Pedersen (Dania) 12, 4. Grzegorz Walasek (Polska) 13, 5. Andreas Jonsson (Szwecja) 12, 6. Emil Sajfutdinov (Rosja) 11, 7. Chris Harris (Anglia) 11, 8. Rune Holta (Polska) 8, 9. Greg Hancock (USA) 7, 10. Scott Nicholls (Anglia) 6, 11. Fredrik Lindgren (Szwecja) 6, 12. Kenneth Bjerre (Dania) 5, 13. Jason Crump (Australia) 4, 14. Leigh Adams (Australia) 3, 15. Sebastian Ułamek (Polska) 3, 16. Guglielmo Franchetti (Włochy) 2, 17. Mattia Carpanese 0.


Klasyfikacja generalna:
1. Crump 150, 2. Gollob 133, 3. Sajfutdinov 131, 4. Hancock 113, 5. Jonsson 104, 6. Pedersen 92, 7. Bjerre 90, 8 Andersen 88, 9. Lindgren 88, 10. Holta 85, 11. Adams 66, 12. Walasek 63, 13. Harris 59, 14 . Ułamek 59, 15. Nicholls 41, 16 Antonio Lindbaeck (Szwecja) 27, 17. Niels Kristian Iversen (Dania) 20, 18. Jarosław Hampel (Polska) 9.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!