- Porcelana tułowicka bardzo mi się podoba. „Nowe” kubki to od dziś część mojej kolekcji - mówiła Maria Szczałba z Opola, którą spotkaliśmy w Graciarni. - Porcelana tułowicka bardzo mi się podoba. „Nowe” kubki to od dziś część mojej kolekcji - mówiła Maria Szczałba z Opola, którą spotkaliśmy w Graciarni.

(© Anna Konopka)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Jak w raju poczują się tu poszukiwacze rzeczy w starym stylu. Graciarnia ma być też alternatywą dla komercyjnej części ul. Krakowskiej.

- Na głównej ulicy miasta dominują banki i sklepy. Chcieliśmy stworzyć coś dla mieszkańców miasta, wpłynąć na jego społeczno-kulturalny rozwój - mówi Radosław Czupryński z fundacji KrakOFFska36, która założyła Graciarnię.W komisie społecznym, przy ul. Krakowskiej 36 znajdziemy m.in. używane książki,naczynia, zabawki, sprzęt RTV, kasety czy meble (łóżka, fotele, szafy).- Pieniądze ze sprzedaży przeznaczymy na remont pomieszczeń w tym budynku, które również chcemy zaadoptować. W przyszłości fundacja stworzy tu salę prób dla zespołów, pracownię sitodruku czy ogólnodostępny warsztat rowerowy - wymienia Czupryński.Inicjatywa już przypadła do gustu opolanom. - Lubię rzeczy z historią. Wypatrzyłam dziś dwa kubki z naszej regionalnej porcelany tułowickiej oraz kilka pięknie zdobionych talerzy - mówiła Maria Szczałba, którą spotkaliśmy w Graciarni przy ul. Krakowskiej 36.Do Graciarni każdy może oddać stare rzeczy, pod warunkiem, że nadają się do użytku. Kontakt pod nr tel.: 536 404 835.Graciarnia jest czynna w tygodniu w godz. 11-16, a w sobotę 11-14.

Wiadomości Opole, Wydarzenia Opole

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Grzybek (gość)

Świetny pomysł z tą graciarnią! Brawo dla pomysłodawców, którzy chcą zrobić coś pięknego, kreatywnego i wyjątkowego niekoniecznie przynoszącego zyski. Więcej pozytywnych ludzi. Trzymam kciuki za jak najlepszą realizację planu.