Gwardia Opole - Azoty Puławy. Szczypiorniści wznawiają rozgrywki

Teraz Opole
Teraz Opole
Sławomir Jakubowski
Po trzech tygodniach przerwy zespoły ekstraklasy piłkarzy ręcznych wznawiają rozgrywki. W sobotę Gwardia Opole zagra z Puławami.

Będzie to drugi z rzędu mecz opolskiego zespołu na wyjeździe. Przed przerwą grał on w Głogowie z Chrobrym, gdzie odniósł spory i raczej niespodziewany sukces wygrywając 27:26. Po tym zwycięstwie opolanie zajmują w tabeli 9. miejsce z dorobkiem pięciu punktów. Najbliższy rywal - zespół Azotów sklasyfikowany jest wyżej. W siedmiu dotychczasowych meczach zdobył on osiem punktów i choćby z racji tego to właśnie ekipa z Puław będzie faworytem sobotniej potyczki. Zwycięstwo w Puławach wcale jednak nie jest z gatunku niemożliwych. Chrobry Głogów przed porażką z Gwardią u siebie potrafił wygrać z Azotami na wyjeździe. Wyrównaną walkę w Puławach stoczył też drugi obok Gwardii beniaminek - KPR Legionowo, który przegrał tam tylko dwoma bramkami. Gwardziści pracowicie spędzili przerwę w rozgrywkach ostro pracując na treningach. Dwóch zawodników przez kilkanaście dni na nich brakowało, ale byli oni w pełni usprawiedliwieni, bo przebywali na zgrupowaniach reprezentacji. Bramkarz Adam Malcher był w drugiej reprezentacji seniorów, a Adam Ciosek ćwiczył natomiast z kadra młodzieżową.