Tam ma wyglądać nowy zakład koncernu Heerema w Opolu. Stanie jeszcze w tym roku i również w tym powinien rozpocząć produkcję.

(© pracownia Mirosława Paleja)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

HFG Polska, holenderski koncern produkujący platformy wiertnicze, stawia zakład za 20 milionów złotych.

W ubiegłym tygodniu wmurowano kamień węgielny pod halę, która budowana jest w rejonie ulicy Oświęcimskiej.- Nasza spółka HFG Polska działa w Opolu od pięciu lat i bezsprzecznie jej dobre doświadczenia zadecydowały o  budowie nowego zakładu - podkreślał Wim Matthijssen, członek zarządu koncernu Heerema. - Przyjeżdżając tu jestem mile zaskoczony. Niedawno ten teren był pełen drzew, a dziś szybko rośnie na nim nasz zakład.Heerema to holenderska firma, światowy lider w projektowaniu i wykonywaniu morskich platform wiertniczych stojących na Morzu Północnym lub u wybrzeży Afryki Zachodniej. HFG Polska (jedna ze spółek Heeremy), w Opolu działa od 2008 roku - specjalizuje się głównie w wytwarzaniu elementów wież i platform wiertniczych.Do tej pory robi to jednak w starej wynajmowanej hali, której czas powoli mija.Przeczytaj też: HFG Polska będzie produkować w Opolu - Nasi pracownicy zasługują na nowy obiekt i lepsze warunki pracy - podkreśla Wim Matthijssen.Zakład ma być gotowy pod koniec 2013 roku, a wartość inwestycji to  20 milionów złotych.Fabryka będzie się składać z hali produkcyjnej (4000 metrów kwadratowych), pomieszczeń socjalno-biurowych (900 m kw.), a także z wiaty magazynowej (1000 m kw.).  Przewidywane zatrudnienie to minimum 135 osób, ale większość z  nich już pracuje w obecnym zakładzie. Fabryka powstaje na terenie włączonym do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.Przypomnijmy, że niewiele brakowało, aby inwestor wyniósł się z Opola. Niestety musiał bardzo długo czekać, aż rząd zdecydował się na poszerzenie strefy o działkę na  Metalchemie.  

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Więcej na temat: