Karate Kyokushin. Rodzeństwo znów na medal

Teraz Opole
Teraz Opole
Utytułowane rodzeństwo z opolskiego klubu: Aleksandra i Wojciech Radziewiczowie
Utytułowane rodzeństwo z opolskiego klubu: Aleksandra i Wojciech Radziewiczowie redakcja
Cztery razy na podium stawali reprezentanci Opolskiego Klubu Karate Kyokushin podczas prestiżowych imprez. W Legnicy odbyły się mistrzostwa Polski seniorów.

Startowało tam nasze utytułowane rodzeństwo z opolskiego klubu Karate Kyokushin: Aleksandra i Wojciech Radziewiczowie specjalizujące się w konkurencji kata (pokazy). Aleksandra potwierdziła przynależność do krajowej czołówki zdobywając kolejny w swojej karierze tytuł mistrzyni Polski. Jej starszy brat Wojciech został wicemistrzem kraju.W podwrocławskich Kobierzycach odbyły się mistrzostwa Europy kadetów (15-16 lat). Świetnie spisała się na nich Karolina Paszko startująca w konkurencji kumite (walki). Uczennica III LO w Opolu odniosła trzy kolejne zwycięstwa w turnieju nad Dunką i dwoma Litwinkami i dzięki efektownym, wysokim kopnięciom została mistrzynią Europy w kategorii do 65 kg. To oczywiście największy sukces naszej zawodniczki.We wrocławskiej hali „Orbita" odbyły się natomiast młodzieżowe mistrzostwa Europy. W kategorii wiekowej (18-22 lata) opolski klub reprezentowały w kumite Agata Godoś i Joanna Popczyk.Lepiej spisała się Godoś, która zdobyła brązowy medal w kategorii do 55 kg. W starciu półfinałowym, ze zwyciężczynią tej kategorii Litwinką Ivoną Korecką, uległa po bardzo wyrównanej walce z dogrywką jedynie przez różnicę wagi. Tak jak w przypadku Karoliny Paszko był to jej największy sukces w karierze.Niewiele do medalu zabrakło także startującej w wadze do 55 kg Joannie Popczyk. Nasza zawodniczka przegrała jednak w ćwierćfinale.