(© fot. www.morguefile.com)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Policjanci z KPP w Kędzierzynie – Koźlu wspólnie z funkcjonariuszami KWP w Opolu zatrzymali podejrzanych o wyłudzanie kodów doładowujących telefony komórkowe. Łączna wartość strat to około 1 milion złotych. Zatrzymanym grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Kędzierzyńscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu zatrzymali osoby podejrzane o oszustwa związane z wyłudzaniem kodów doładowujących telefony komórkowe w systemie pre-paid.

Zatrzymane osoby dzwoniły do sprzedawców w sklepach na terenie całej Polski i pod pozorem wycofania wadliwych kart - zdrapek do telefonów komórkowych lub anulowania zadłużenia na terminalu wyłudzały kody doładowujące telefony w różnych sieciach komórkowych.

Podejrzane osoby są mieszkańcami województwa kujawsko-pomorskiego, a przestępstwa były dokonywane głównie w Bydgoszczy.

W związku ze sprawą było prowadzonych około 700 postępowań przygotowawczych z terenu całego kraju, które teraz są poddawane analizie. Łączna wartość strat może przekroczyć nawet 1 milion złotych.

Zatrzymane osoby „zajmowały” się tym procederem od 2005 do 2008 r. Pierwszą osobę podejrzewaną o to policjanci zatrzymali już w czerwcu 2008 r.
Podejrzanym za te czyny grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Wiadomości Opole, Wydarzenia Opole

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!