(© fot. Materiały policji.)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Kluczborscy policjanci zatrzymali pięciu młodych mężczyzn podejrzanych o 7 włamań na terenie powiatu kluczborskiego. Straty oszacowane zostały na łączną kwotę 25 000 zł. Zatrzymanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Kluczborscy policjanci od sierpnia 2009 roku otrzymywali zgłoszenia o włamaniach i kradzieżach paliwa z baków pojazdów i maszyn na terenie powiatu.

26 października 2009 roku policjanci zatrzymali pięciu mężczyzn. Wszyscy są mieszkańcami powiatu kluczborskiego w wieku 17-23 lat. Włamań do zbiorników paliw domniemani sprawcy dokonywali w okresie od sierpnia do października 2009 roku zazwyczaj w porze wieczorowo-nocnej.

Do pierwszej kradzieży doszło 6 sierpnia w Ligocie Dolnej, tam sprawcy ukradli 50 litrów oleju ze zbiornika koparki. Straty wówczas oszacowano na kwotę 880 zł.

Kilka dni później 24 sierpnia włamano się do cegielni, skąd skradziono pompę spalinową oraz 100 litrów oleju napędowego. W tym przypadku straty oszacowano na kwotę 1400 zł.

Kolejne kradzieże i włamania miały miejsce w październiku 2009 roku. 7 października w miejscowości Bogacica włamano się do zbiorników paliwa zaparkowanych tam koparek i ciągnika skąd zabrali około 300 litrów paliwa.

9 października domniemani sprawcy w Kluczborku najprawdopodobniej dokonali kradzieży z baku ciągnika siodłowego olej napędowy o wartości 300 zł. Kolejne włamanie miało miejsce 10 października, gdzie sprawcy włamali się do jednego z obiektów w gminie Byczyna. Tam zginęły elektronarzędzia, szlifierka, wiertarka, 3 telefony komórkowe oraz 1000 zł.

Natomiast 13 października skradziono olej napędowy z samochodu ciężarowego Scania, zaparkowanego na jednej z ulic w Kluczborku. Straty oszacowano na 400 zł.

Kolejna kradzież miała miejsce 25 października w gminie Wołczyn, tam skradziony został także olej napędowy w ilości 100 litrów.

Straty spowodowane tymi kradzieżami szacuje się na łączną kwotę 25 000 zł. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia oraz przedstawili zatrzymanym zarzuty kradzieży z włamaniem. Podejrzani przyznali się do winy. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!