Kobieta napastowana w toalecie w galerii Solaris Center w Opolu. „Nikt mi nie pomógł”

- Mężczyzna wysunął się z sąsiedniej kabiny i złapał mnie za kostkę. Byłam w szoku, potem wyszarpnęłam się i zaczęłam krzyczeć. Ludzie nie reagowali – opowiada klientka galerii. W Solarisie mają być wprowadzone dodatkowe środki ostrożności.
Sytuacja w galerii Solaris miała miejsce 31 grudnia 2018 r.
 Archiwum NTO

Sytuacja miała miejsce 31 grudnia krótko po godz. 12. Pani Anna (imię zmienione) podczas spotkania z koleżanką postanowiła skorzystać z toalety znajdującej się na poziomie zerowym budynku.

- Gdy z niej korzystałam, poczułam nagle, że ktoś mnie chwycił za kostkę. Spojrzałam w dół. Przy podłodze, spod ścianki sąsiedniej kabiny patrzył na mnie mężczyzna ogolony na łyso. Świdrował mnie spojrzeniem. Na ręce miał tatuaż – opowiada kobieta.

Pani Anna zaczęła się szarpać i krzyczeć. Gdy wypadła z toalety zaczęła wołać „Zboczeniec!”. – Wzywałam pomocy. Wewnątrz nie brakowało ludzi, ale nikt nie zareagował, gdy ten facet zaczął uciekać. Wystarczyłoby przecież podłożyć mu nogę, by upadł! – denerwuje się kobieta.

- Mężczyzna wybiegł, a ja osunęłam się na podłogę i zaczęłam płakać. Nie wiem, co było gorsze. To, co mnie spotkało w toalecie, czy totalna znieczulica ze strony innych osób – mówi pani Anna.

Gdy ochłonęła, udała się do pracowników ochrony. Rozpoznała napastnika na wideo z kamer monitoringu. – Zapytałam, dlaczego nie zgłosili sprawy na policję. Usłyszałam, że nie zrobili tego, bo taka jest procedura i że sama powinnam to zrobić – opowiada.

Pani Anna udała się na komisariat policji. Potwierdza to Dariusz Świątczak z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. - W związku z tym, dyżurny natychmiast powiadomił wszystkie patrole, wraz z podaniem rysopisu mężczyzny. Sprawą zajął się także dzielnicowy rejonu, który rozmawiał z pracownikami ochrony centrum handlowego – mówi.

Dariusz Świątczak wskazuje, że z relacji zgłaszającej wynikało, iż naruszono jej nietykalność cielesną. Zauważa, że to przestępstwo ścigane z oskarżenia prywatnego.

W tego typu sytuacjach to sąd - po przyjęciu stosownego zawiadomienia - decyduje o dalszych działaniach podejmowanych przez policję – informuje Świątczak.

– Wychodzi na to, że z perspektywy policji właściwie nic mi się nie stało. Uważam inaczej. Nie zapomnę gęby tego faceta – stwierdza pani Anna.

Przedstawiciel spółki NEPI Rockcastle, właściciela galerii Solaris, informuje, że ochrona obiektu zareagowała zaraz po otrzymaniu zgłoszenia o zajściu w damskiej toalecie.

Pragniemy podkreślić, że kwestie bezpieczeństwa naszych klientów są dla nas priorytetem. Dlatego z najwyższą powagą potraktowaliśmy informację o zdarzeniu. Zabezpieczyliśmy nagranie z monitoringu, które jest do wglądu Policji. Jednocześnie pragniemy podkreślić, że tego typu incydenty zdarzają się niezwykle rzadko. Zainspirowani zaistniałą sytuacją, wprowadzimy dodatkowe środki ostrożności oraz uświadomimy pracowników obiektu, jak reagować w podobnych sytuacjach – czytamy w komunikacie wysłanym do redakcji „NTO”.

Regulacja firm odszkodowawczych, to większe bezpieczeństwo dla poszkodowanych

Piotr Guzik

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

14.01.2019, 12:13

Do osób w komentarzach - jesteście kurwami bez honoru i żadnych zasad obsranymi przed konsekwencjami. Mówię o jednym z anonimów, 'ją' i nie bede dalej wyliczac. Albo się kulisz w kącie albo reagujesz, a nie że boisz się "nogi podstawić bo się biedak uderzy". Po mordzie kopać frajera, jak mu brakuje wrażeń niech idzie do męskiej i facetów za kostki łapie, to dostanie taki wpierdol że będą zboczeńca z drzwi zeskrobywać. No chyba że trafi na takie pizdy jak niektórzy tutaj, to dajcie mu się jeszcze po jajkach pogłaskać. Pani miała prawo być przestraszona, a także ma prawo do ograniczonej samoobrony bo to facet ma bronić kobiety. Tyle w temacie, mam nadzieję że go zamkną za próbę :)

12.01.2019, 03:29

pytanie czy zboczeniec czy jakiś gówniarz robił "pranka" chwycił ją za kostkę, nie żebym go bronił ale może to zwyczajny idiota który chciał być śmieszny... trochę nie ma co opisywać

11.01.2019, 17:40

Ochrona i policja maja to głęboko w d.... A gdyby ona go uderzyła wtedy by interweniowali. Ludzka znieczulica nie zna granic. Jest to przykre ale prawdziwe

10.01.2019, 19:16

Bo

10.01.2019, 18:54

Po takim zachowaniu ochrony a następnie bezczelnej wypowiedzi przedstawiciela właściciela byłam tam z moją rodziną ostatni raz !

10.01.2019, 17:46

No to sikajmy na sciany w toaletach solarisa! Albo na wypastowane buciki panow z pseudoochrony!

10.01.2019, 17:14

A mnie spotkała taka sytuacja w toalecie w Solarisie.Obtarl mnie but i musiałam ściągnąć spodnie i rajstopy do czego potrzebowałam trochę więcej miejsca i musiałam skorzystać z kabiny dla niepełnosprawnych.Po 30 sekundach od wejścia ,przybiegł ochroniarz ,który zaczął walić w drzwi.Skomentowal jak otworzyłam ,że na szczęście jest pani sama.Czyli ktoś z monitoringu widział jak wchodzę.Zenujace ,że reagują kiedy nie trzeba,a sytuację zdarzają się różne.Kolejki niepełnosprawnych też pod drzwiami nie było.

10.01.2019, 16:42

a jak kulturalnie piję piwo w kabinie to te kurwy z ochorny od razu się wpierdalają znikąd śmiecie

10.01.2019, 14:16

A nie lepiej było zacząć kopac goscia po ryju?Miałaś szpili?Trzeba było oko mu wydłubac.

10.01.2019, 13:35

Dla tego każda kobieta powinna mieć w torebce paralizator na takie sytuacje ,

10.01.2019, 13:32

dziś tylko jest znieczulica,każdy patrzy na swój tyłek,aby mu się nie oberwało,aby jego to nie spotkało ,ja już bym dawno za nim pobiegł ,a co d ochrony,jak mają reagować,oni nie są po to aby nas chronić,policja,wojsko,cia i inne służby są po to,aby nam zabierać wolność,prywatność,
karać za głupie np nie zapłacenie tam 2 gr ,niż zajmować się prawdziwymi bandziorami,i to wszystko za nasze pieniądze

10.01.2019, 13:17

no najlepiej się wymądrzać. Ja tam byłam i dziwne, że pani o mnie nie wspomniała. Razem próbowałyśmy zatrzymać go w kiblu, blokując mu wyjście, o kopaniu po jajach nie było mowy ale gnoja zapamiętałam i potwierdziłam, po obejrzeniu nagrania. Teraz zaopatrzyłam się w gaz pieprzowy, oj jak on by się wtedy przydał

10.01.2019, 13:07

Słyszałam o takich incydentach również w Karolince. Ochrona nie reaguje na skargi.

10.01.2019, 11:59

Samanto Blumstein, ale miałas szczęscie, że ktos sie do ciebie dobierał!!! Ale taki szok, że ktoś cię chciał to zareagowalaś jak napastowana kobieta.

10.01.2019, 11:45

Jaka ochrona sorry ale tam pracują dziatki i jakieś chuderlaki jak mieli pomuc tej pani skoro mało co ich widać na terenie Solarisa żeby chodzili ochrona ram to kpina

10.01.2019, 11:42

A ja bym mu sprzedała buta w ryj ! :D

10.01.2019, 11:16

Ludzie, skąd tyle zawiści? Wykażcie się odrobiną empatii. Dla tej Pani to wcale nie jest powód do żartów, a chyba każda kobieta chciałby w takiej sytuacji otrzymać pomoc od innych. Sytuacja kiedy obcy facet wchodzi do damskiej kabiny dołem nie jest normalna! Najlepiej jest nie reagować, a później narzekać, że takie rzeczy to tylko w naszym państwie.

10.01.2019, 10:50

I

10.01.2019, 10:20

Przedstawiciel właściciela twierdzi, że ochrona zareagowała, a tak naprawdę mieli to głęboko gdzieś!!! Co za fałsz i znieczulica! Mogą komuś kosę wsadzić w plecy i nikogo to nie będzie obchodziło. Więcej tam nie pójdę skoro człowiek nie jest bezpieczny, a ochrona sobie kpiny robi.

10.01.2019, 09:30

Niestety to tak nie działa ta pani mogła sama podłożyć nogę i by jej nic nie zrobili...a ochronę można pozwać za naruszenie nietykalności cielesnej...takie mamy w naszym kraju prawo...

10.01.2019, 09:27

Podłożyć nogę? I ciekawe co by było gdyby zboczeniec upadł tak żeby przywalił głową i zmarł? Wtedy biedak który chciałby pomóc pewnie wylądowałby w więzieniu. Niestety w obecnych czasach lepiej nie ryzykować. Od ścigania przestępców jest policja.

10.01.2019, 09:01

Pracownicy solarisa powinni sami wezwać policję,cjuż tam nie pójdę, brak empatii. Takie rzeczy zdarzają się tylko w naszym kraju.

10.01.2019, 08:47

Ze mnie nikt nie chce napastować...

10.01.2019, 08:41

Ale "napastowanie". Przesadziła. Przecież tylko złapał ją za kostkę, a ta panikuje.Mogła mu sama "podłożyć mu nogę, by upadł!".