Asystentem nowego selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski Stefana Majewskiego. jak podaje Orange Sport Info został Bartłomiej Zalewski. Obaj szkoleniowcy znają się ze współpracy w Cracovii, wcześniej 30-letni Zalewski prowadził drużyny z niższych klas Pogoń Ekolog Zduńska Wola oraz Ekolog Wojsławice. O jego nominacji zadecydowały z pewnością także zagraniczne staże w niemieckich klubach we Freiburgu oraz Hannoverze, a także austriackim GAK Graz i szkockim Queens Park Rangers.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Trenerem bramkarzy, zgodnie z wcześniejszymi informacjami, został 56-letni Józef Młynarczyk. Były bramkarz naszej reprezentacji,a także Widzewa Łódź i portugalskiego FC Porto, zastąpi zwolnionego wraz z Leo Beenhakkerem Fransa Hoeka. Drugi trener bramkarzy, który do tej pory był w sztabie Holendra Andrzej Dawidziuk będzie pracował z reprezentacją U-23.

Do pierwszej sztabu drużyny narodowej wraca Zbigniew Jastrzębski, który będzie odpowiadał za przygotowanie naszych kadrowiczów. Wcześniej taką tę samą funkcję piastował za czasów, kiedy selekcjonerem biało-czerwonych był Paweł Janas.

Niewykluczone, że 9. kolejka piłkarskiej Ekstraklasy z 3-4 października zostanie przełożona. PZPN rozważa taką możliwość mając na uwadze jak najlepsze przygotowanie naszej reprezentacji do dwóch ostatnich spotkań eliminacji do mistrzostw świata w RPA z Czechami (10.10) i Słowacją (14.01). Potwierdził to dyrektor PZPN Jerzy Engel, argumentując, że stawka tych spotkań jest wciąż bardzo duża.

- Liczy się każdy zdobyty punkt, bo one decydują o rozstawieniu w następnych eliminacjach mistrzostw świata w 2014 roku - wyjaśnia dyrektor Engel. - Jeśli znajdziemy się w grupie jedynie przed San Marino, to mocno nam to skomplikuje sytuację przed tym losowaniem.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!