Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Maraton Opolski 2015. Biegacze znowu opanują Opole!

Marcin Sagan
W ubiegłym roku, na starcie imprezy stanęło 720 osób.
W ubiegłym roku, na starcie imprezy stanęło 720 osób. archiwum
Do imprezy zostało jeszcze kilka dni, a już wiadomo, że frekwencja tegorocznego Maratonu Opolskiego będzie ona rekordowa. W biegu głównym i pozostałych mu towarzyszących wystartuje ponad 1500 osób.

Maraton Opolski się rozrasta. Co roku do rywalizacji rusza więcej uczestników, a w tym roku będzie ich ponad 1500. Wśród nich będą gwiazdy polskiego sportu, medaliści olimpijscy w łyżwiarstwie szybkim na czele ze złotym medalistą ostatnich igrzysk olimpijskich w Soczi Zbigniewem Bródką.

Łyżwiarze przyjadą do Opola i pobiegną w sztafecie na zaproszenie firmy OTTO, strategicznego sponsora Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego, która w maju świętuje 15-lecie swojej działalności. Oprócz Bródki pobiegną m. in.: Artur Waś (zwycięzca zawodów Pucharu Świata), Konrad Niedźwiedzki (brązowy medalista olimpijski w drużynie z Soczi), Natalia Czerwonka i Luiza Złotkowska (ze srebrnej sztafety olimpijskiej z Soczi) oraz Patrycja Maliszewska, medalistka mistrzostw Europy i wielokrotna mistrzyni Polski w short tracku.

Maraton Opolski 2015 - trasa

W tym roku zmieniona będzie nieco trasa biegu. Start i meta znajdą się w tych samych miejscach co do tej pory, odpowiednio na ul. Piastowskiej i Barlickiego. Część trasy będzie jednak inna. Uczestnicy nie będą już biegli przez Rynek, a pojawią się na ulicach: Sądowej, Sienkiewicza, Żeromskiego, Ozimskiej i Kołłątaja. To ułatwi bardzo trudną trasę, bo w znacznej części zniknie konieczność biegnięcia po bruku.

Spodziewana jest natomiast wyższa frekwencja.

- Ona rośnie z roku na rok - mówi dyrektor imprezy Mariusz Godoś. - W poprzednim roku w zmaganiach uczestniczyło 720 osób z 10 krajów.

W planie oprócz biegu maratońskiego na najdłuższym dystansie 42 195 m jest jeszcze kilka innych biegów na różnych dystansach: półmaraton (21 097,5 m), bieg na 10 km, bieg festiwalowy (3,5 km) oraz rywalizacja sztafet (4x5,3 km).

Rosnąca frekwencja oraz pula nagród sprawia, że Maraton Opolski, którego pierwsza edycja odbyła się cztery lata temu jest coraz lepszą marką w krajowym kalendarzu biegów. Od tego roku jego organizacja jest nieco łatwiejsza - został na stałe wpisany do budżetu miasta, a jako że taki wkład (w tym roku to 60 tys. zł) jest ważną pozycją w finansowaniu imprezy organizatorzy mogą z większym rozmachem ją planować.

Przeczytaj również: Maraton Opolski 2015 będzie miał znacznie większą obsadę

Jej przeprowadzenie wiąże się z wyłączeniem z ruchu samochodowego części centrum Opola, które obowiązywać będzie w niedzielę od samego rana. W niedzielę warto się wybrać na trasę biegu, by dopingiem wspomagać startujących, a jeśli zrobi się to samochodem, to należy go zaparkować nieco dalej od trasy.

Rywalizację (jej początek o godz. 9.00) będzie można też oglądać w amfiteatrze na telebimie oraz w internecie, gdyż zostanie przeprowadzona z niej transmisja.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Otwarcie sezonu motocyklowego na Jasnej Górze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na opole.naszemiasto.pl Nasze Miasto