McDonald’s w Krapkowicach. Nowa restauracja stanie przy ul. Prudnickiej przy drodze krajowej 45

Przedstawiciele amerykańskiego koncernu podpisali umowę na wieloletnią dzierżawę gruntu w Krapkowicach. Fast food ma powstać w bliskim sąsiedztwie drogi krajowej nr 45.

O sprowadzenie firmy McDonald’s do miasta od kilku lat zabiegały władze Krapkowic. W 2016 roku samorząd proponował przedstawicielom amerykańskiego koncernu zakup jednej z gminnych działek usytuowanych blisko największego ronda w mieście, gdzie droga krajowa nr 45 zbiega się z trasą wojewódzką.

Pomysł oprotestowali jednak okoliczni mieszkańcy, którzy nie chcieli mieć restauracji blisko domów. Obawiali się zwiększonego ruchu samochodów i sprzeciwiali się wycince drzew.

Choć inwestycja nie doszła wtedy do skutku, to gmina pozostała w kontakcie z przedstawicielami McDonald’s. Sieci zaproponowano prywatną działkę po drugiej stronie ronda. Liczy ona ponad 30 arów.

W poniedziałek (31 grudnia) przedstawiciele koncernu podpisali umowę na 25-letnią dzierżawę gruntu, na którym stanie restauracja.

Przystępujemy obecnie do przygotowania projektu restauracji, którą chcemy wybudować w tym miejscu - potwierdza Dominik Szulowski, przedstawiciel McDonald’s.

Andrzej Brzezina, wiceburmistrz Krapkowic mówi, że budowa McDonald’s to dobra wiadomość dla gminy: - Ta inwestycja przyniesie wpływy do gminnego budżetu, zapewni nowe miejsca pracy oraz podniesie prestiż miasta - mówi.

Budowa ma ruszyć jeszcze w 2019 roku, ale koncern nie deklaruje, kiedy pierwsi klienci będą mogli w tym miejscu zjeść.

To będzie szósta restauracja tej sieci na Opolszczyźnie (po Opolu, Nysie i Kędzierzynie-Koźlu).

W kraju działa już ponad 400 restauracji z żółtym logo w kształcie litery "M". Pracuje w nich ponad 22,5 tysiąca osób. Każda taka restauracja to inwestycja rzędu 6-7 mln złotych.

ZOBACZ TAKŻE: Płaca minimalna 2019. Netto i brutto. Nowe stawki płacy minimalnej od 1 stycznia 2019

Rośnie PŁACA MINIMALNA

Wideo

Radosław Dimitrow

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

14.01.2019, 10:02

W końcu wieśniak na OKR i OPR nie będą utrudniać ruchu w Opolu.

07.01.2019, 17:43

Będzie śmierdzieć gównem i trupem.
https://m.youtube.com/watch?v=MUtJtIT_2gA

06.01.2019, 16:42

Zorro dobrze pisze. Staruchy zawsze będą jęczeć nie ważne co się zrobi. Popieram budowę McDonalda i gratuluję władzom za podjęcie dobrej decyzji.

06.01.2019, 11:15

Ja akurat się bardzo cieszę że powstanie w naszej okolicy makuś. Ci co hejtują to napewno ludzie 50 albo komitet Pana S którzy nie ważne co by się zrobiło zawsze będą narzekać. Tak źle i tak źle.

05.01.2019, 03:35

Żeby prestiż miasta mierzyć McDonaldem?
Aż wypaliło mi oczy jak to przeczytałem.............. hdhwndk ndk smmskxm alamanskfna);2?"_)3":0

04.01.2019, 20:27

Podniesie prestiz miasta???hahahah.....Nowe miejsca pracy za grosze.....Ludzie kto tam rzadzi ......to jest nowoczesna bron biologiczna!!!

04.01.2019, 17:22

8

04.01.2019, 16:35

8

04.01.2019, 14:51

Koło restauracji to to nawet nie stało. Nie wiem co ludziom tam może smakować. Moze ewentualnie frytki

04.01.2019, 14:20

Ci którzy najbardziej negują, pierwsi w kolejce stać będą. Nikt nikomu nie każe chodzić tam codziennie. Tego typu placówka jest przeznaczona głównie dla przejezdnych tą trasą niż dla samych mieszkańców. Kto będzie chciał zjeść porządnie pójdzie do normalnego lokalu, a nie do McDonalda.

04.01.2019, 10:56

Niestety ludzie wybrali takich de.... Na stanowisko burmistrza który wybiera sobie takich zastępców dla których to jest prestiż że dzieci będą miały łatwiejszy dostęp do śmieciowego jedzenia po drugie ile miejsc pracy powstanie .Nie oszukujemy się włodarze naszego miasta wpuszczają tylko sklepy i teraz beznadziejnego mc Donalda ,a kontretnych inwestorów niepotrafiących przyciągnąć .Pozatym Krapkowice popada w ruinę jak wygląda dół otmetu i inne miejsca w mieście .

04.01.2019, 10:27

w samych katoiwcach mamy więcej nie na opolszczyźnie ale jaja

04.01.2019, 09:50

Moi drodzy, jestem z Nysy i to jakim oblężeniem cieszy się ta prestiżowa restauracja to się w głowie nie mieści. Czy to godzina 9 rano czy 24 w nocy. Zawsze kolejka do mcdrive'a i cały parking zapełniony. To proszę powiedzieć to tym konsumentom, ze to żaden prestiż i żadna restauracja.
Ludzie lubią goowno.

04.01.2019, 08:36

Oli, Mc Donald's nie położy żadnej gastronomii. W Opolu ile jest tego typu restauracji, a jakoś inne funkcjonują. Na początku wszyscy pójdą, bo nowe, a później każdy pójdzie w stronę restauracji i pizzerii, bo mimo wszystko w Mc Donaldzie, nie da się nasycić "tanio" i jedzenie nie jest pierwsza klasa. Przykładowo w Nysie, obok Mc Donalda jest Pierożek, gdzie jest dużo klientów mimo wszystko, a dodatkowo otworzyła się inna restauracja ze schabem bodajże i też raczej nie brakuje w niej ludzi. Mc Donald's jest dobry dla przejezdnych i dla dzieci, a nie dla mieszkańców, bo nawet ze znajomymi na piwo nie pójdziesz i nie posiedzisz. Jest to typowy fast food, a nie żadna restauracja. Ja tak to przynajmniej widzę.

04.01.2019, 08:05

No to burmistrz jednym ruchem położył całą gastronomię w Krapkowicach, ile ludzi straci pracę?

04.01.2019, 07:16

Co za dzban z tego Brzeziny . Jaki prestiż to dla miasta :-)

04.01.2019, 07:11

Restauracja Mc Donalds ze śmieciowym jedzeniem podniesie prestiż miasta! To się uśmiałem! Pan Burmistrz Krapkowic to jest gość...

04.01.2019, 07:06

od kiedy to jest restauracja ??

04.01.2019, 07:06

"Podniesie prestiż miasta" - jak pustym urzędnikiem trzeba być, żeby takie bzdury rozgłaszać :) Teraz pewnie inni inwestorzy będą walić drzwiami i oknami... bo zapewne jak dzwonią do pana Brzeziny to pierwsze co, to pytają o McDonald's i mówią, że jak będzie w Krapkowicach to tu zainwestują :D