ME - Polacy pokonali Niemców 3:1

jj
Polscy siatkarze zapewnili sobie udział w drugiej fazie grupowej mistrzostw Europy. "Biało-czerwoni" wygrali drugi mecz podczas rozgrywanej w Turcji imprezy, tym razem z Niemcami 3:1 (25:17, 25:23, 25:14).

Po wczorajszym zwycięstwie nad 3:1 Francją i dzisiejszym pokonaniu Niemców, zespół Daniela Castellaniego zajmuje pierwsze miejsce w grupie. Polaków czeka jeszcze jutro mecz z Turcją, a w przyszłym tygodniu co najmniej trzy mecze drugiej fazy.

Mecz z Niemcami rozpoczął się identycznie jak wczorajszy - trzema z rzędu punktami dla "biało-czerwonych". Po asie serwisowym Bartosza Kurka na 6:2 dla Polski trener rywali Raul Lozano poprosił o czas. Rady byłego szkoleniowca reprezentacji Polski na krótko podziałały na niemieckich siatkarzy, Polacy utrzymywali przewagę, a przed druga przerwą techniczną prowadzili pięcioma punktami. Po świetnej grze w ataku i blokiem zespół Daniela Castellaniego zapewnił sobie zwycięstwo 25:17 w pierwszym secie.

W drugim secie Niemcy popełniali mniej błędów, co pozwoliło im prowadzić po pierwszej przerwie technicznej 8:6. Polacy powoli odzyskiwali inicjatywę i już po kilku minutach wygrywali 13:11. Rywale nie odpuszczali i zwłaszcza po skutecznej grze Johenna Schoepsa odzyskali prowadzenie. Końcówka jednak ponownie należało do "biało-czerwonych", którzy wygrali drugiego seta 25:23.

Zespół Raula Lozano spróbował jeszcze raz powalczyć z Polakami. Niemcy wyszli na prowadzenie 8:5, a potem 14:8. Nasi siatkarze zagrali z ogromną determinacją zaczęli w końcu odrabiać straty, najpierw zbliżyli się do rywali na jeden punkt, a potem dokonali niebywałej sztuki - obronili cztery piłki setowe. Niemcy jednak także obronili meczbola i pokonali Polaków po grze na przewagi 29:27.

Czwarty set okazał się formalnością. "Biało-czerwoni" wyszli na kilkupunktowe prowadzenie, które konsekwentnie utrzymywali. Na drugą przerwę techniczną Polacy schodzili wygrywając 16:11. Kolejne błędy Niemców dały naszej reprezentacji wysokie zwycięstwo w trzecim secie 25:14.