ME - Porażka Polek z Holandią

zal
mekobiet2009.pl
Polska przegrała w Łodzi z Holandią 0:3 w setach 18:25, 13:25, 23:25 w meczu grupy A mistrzostw Europy siatkarek. To był ostatni mecz podopiecznych Jerzego Matlaka w pierwszej rundzie. Po tej porażce nasze siatkarki awansowały do drugiej rundy z drugiej pozycji w grupie.

Przewaga Holenderek w tym spotkaniu ani przez moment nie podlegała dyskusji. Nasze rywalki w każdym secie od początku obejmowały prowadzenie i nie oddawały go do końca. Polki wyrównaną walkę nawiązały dopiero w końcówce trzeciej części, gdy doprowadziły do remisu 23:23. To był jednak jedyny promyk nadziei, który prysł szybko, bowiem Holenderki natychmiast zdobyły dwa punkty i wygrały całe spotkanie.

Dzięki temu zwycięstwu Holenderki zajęły pierwsze miejsce w grupie A. Polki do drugiej rundy awansowały z drugiej pozycji, a o trzecim miejscu zadecyduje wieczorny mecz, w którym zagrają Chorwatki i Hiszpanki.

To pierwsza porażka Polek w tych mistrzostwach. Wcześniej nasze zawodniczki wygrały z Hiszpankami i Chorwatkami. Te zwycięstwa zostaną zaliczone im w drugiej rundzie. O awans do półfinału polskie siatkarki walczyć będą z Rosjankami, Belgijkami oraz zwycięzcą spotkania Białoruś-Bułgaria.