Lublin przejmie na własność teren, na którym znajduje się stadion Lublinianki. Ma to umożliwić zagospodarowanie nieruchomości przy ul. Leszczyńskiego. Dziś na przejęcie od skarbu państwa parceli zgodzili się miejscy radni. Chodzi o ponad 5,5 ha gruntów.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Teren Lublinianki dzierżawiła od 2001 r. Norweska Grupa Inwestycyjna. Grunty otrzymała na 30 lat. Miały tu powstać galeria handlowa i nowoczesny stadion. Norwedzy nie rozpoczęli jednak inwestycji na Wieniawie. Utrzymywali tylko działalność klubu sportowego. Zalegali też z opłatami za dzierżawę, dlatego ratusz wypowiedział im umowę.

Za przejęciem terenów było 13 radnych, trzech głosowało przeciw, jeden wstrzymał się od głosu. - To, że gmina będzie właścicielem, niewiele zmieni. Bierzemy sobie tylko kłopot na głowę, bo trudno będzie znaleźć inwestora - ostrzegał Janusz Mazurek, radny PiS.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!