Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Mieszkanie dla singla musi być przede wszystkim praktyczne i sprytnie zaaranżowane

Alicja Charzyńska
Coraz częściej kuchnia łączona jest z sąsiadującym pokojem dziennym
Coraz częściej kuchnia łączona jest z sąsiadującym pokojem dziennym Polskapresse
Niezależny, samodzielny, z wysokimi wymaganiami - według socjologów, to najważniejsze cechy współczesnego singla. Jego mieszkanie powinno być więc niebanalnym manifestem jego postawy wobec życia, charakteryzować się odrobiną ekstrawagancji i nowatorskiego pomysłu.

Single szukają z reguły niewielkich mieszkań typu studio. Na tym samym metrażu singiel chce mieć zupełnie inny układ funkcjonalny niż rodzina szukająca niewielkiego (z konieczności) lokum. Największym wyzwaniem podczas urządzania mieszkania jest wykończenie łazienki i kuchni. Dlatego zanim rozpocznie się jego adaptację, niezbędne będzie stworzenie projektu i umiejętne rozmieszczenie wszystkich sprzętów tak, by znalazło się miejsce na podstawowe wyposażenie: toaletę, umywalkę czy pralkę.

Czytaj także: "Rodzina na swoim" nie dla samotnych. Singiel nie otrzyma pomocy przy zakupie mieszkania

Salon kąpielowy singla

Decyzja o wyborze wanny lub prysznica podyktowana jest zarówno metrażem łazienki, jak i preferencjami. Wanna to idealne rozwiązanie dla singli, którzy lubią długie, relaksujące kąpiele i w ten sposób odreagowują całodzienny stres. Kiedy jednak żyją na "zwiększonych obrotach", lepszym pomysłem okaże się kabina prysznicowa. Jest to rozwiązanie nie tylko bardziej praktyczne, ale przede wszystkim ekologiczne. Ponadto, jeśli wybierze się odpowiednią armaturę, prysznic również może być miejscem doskonałego relaksu.

Dla niezdecydowanych kompromisem okaże się zamontowanie przy wannie parawanu z odpowiednim zestawem natryskowym. W łazienkach o ograniczonym metrażu poleca się montaż zestawów podtynkowych. Z jednej strony ukrycie instalacji w ścianie optycznie powiększy przestrzeń, z drugiej pozwoli dostosować wysokość instalacji poszczególnych elementów do indywidualnych preferencji.

Tajne królestwo singla

Coraz częściej kuchnia łączona jest z sąsiadującym pokojem dziennym. Aby rozdzielić dwie strefy od siebie, dobrym i bardzo oryginalnym rozwiązaniem będzie wyspa kuchenna, która spełni przy okazji funkcję stołu. W takim przypadku niezbędny będzie zakup okapu o dość dużej mocy, który zapobiegnie rozprzestrzenianiu się zapachów po całym mieszkaniu.

Zobacz też: Urządzamy kuchnię i łazienkę singla

Zmywarka w przypadku jednoosobowego gospodarstwa domowego nie jest najlepszym i ekonomicznym rozwiązaniem. Lepiej zdecydować się na praktyczny jednokomorowy zlewozmywak, który nie zajmie zbyt wiele miejsca.

Wybierając zabudowę kuchenną, warto maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń, tak aby znalazło się miejsce na ekspres do kawy i mikser do przygotowywania naszych ulubionych koktajli.

Jeśli nie jesteśmy pasjonatami sztuki kulinarnej, wyposażenie kuchni możemy ograniczyć do minimum: zlewozmywak, kilka szafek. Każdy singiel powinien zaopatrzyć się również w kuchenkę, piekarnik i mikrofalówkę, aby szybko podgrzać sobie ulubione potrawy. Mieszkając w pojedynkę, nie wykorzystamy w pełni dużej chłodziarko-zamrażarki. Wystarczy niewielka podblatowa lodówka.

Czytaj także: Małe mieszkania wciąż popularniejsze

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dolnoslaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto