Mistrzostwa Europy w podnoszeniu ciężarów. Arkadiusz Michalski tym razem poza podium. Niezły występ Pawła Kulika

Wiktor Gumiński
Arkadiusz Michalski
Arkadiusz Michalski Oliwer Kubus
Broniący tytułu mistrza Europy zawodnik Budowlanych Opole Arkadiusz Michalski zakończył zmagania w kat. do 109 kg na 6. miejscu. Z kolei rywalizujący w kat. do 96 kg Paweł Kulik, jego klubowy kolega, zajął 9. lokatę.

Na pocieszenie Michalski wywalczył "mały" brązowy medal za podrzut, za zaliczenie ciężaru 221 kg. Kolejne dwa podejścia w jego mocniejszej konkurencji zakończyły się już niepowodzeniem. Wynikało to jednak z faktu, że atakował sztangę ważącą aż 233 kg, czyli o pięć więcej niż wynosi jego rekord życiowy.

Było to typowe postawienie "wszystkiego na jedną kartę", ponieważ gdyby ją podniósł, zapewniłby sobie tytuł wicemistrza Europy. W żadnych z dwóch podejść zawodnik opolskiego klubu nie zdołał jednak nawet zarzucić ciężaru na klatkę.

W rwaniu zaliczył wszystkie trzy podejścia, kolejno 173, 176 i 179 kg, ale ten ostatni wynik dał mu dopiero 9. miejsce. Tym samym w dwuboju uzyskał łącznie 400 kg, co dało mu 6. miejsce.

Nieźle swój start na ME w Batumi będzie natomiast wspominać Paweł Kulik. W kat. do 96 kg wygrał on zmagania w grupie B, osiągając w dwuboju rezultat 359 kg (156 w rwaniu i 203 w podrzucie). Tym samym w podrzucie i dwuboju ustanowił też nowe rekordy Polski do lat 23. Ostatecznie uplasował się na 9. pozycji.

Taką samą lokatę zajął zresztą inny zawodnik Budowlanych, Łukasz Grela, startujący w nieolimpijskiej kat. do 102 kg. On także uzyskał wynik 359 kg (166 w rwaniu, 193 w podrzucie), który by ł drugim w grupie B.