Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Dwaj medaliści olimpijscy: Robert Sycz i Bartłomiej Pawełczak postanowili razem spróbować swoich sił w dwójce podwójnej.


37-letni Robert Sycz (LOTTO Bydgostia WSG Bank Pocztowy) po zakończeniu kariery przez partnera Tomasza Kucharskiego, z którym wywalczył dwa złote medale olimpijskie, szuka zawodnika do osady - dwójki podwójnej wagi lekkiej. Start w ubiegłym roku na mistrzostwach świata z Mariuszem Stańczukiem zakończył się klapą - 16. miejsce. Kilka tygodni temu Sycz porozumiał się z kolegą klubowym Bartłomiejem Pawełczakiem, który na igrzyskach w Pekinie zdobył srebrny medal w czwórce bez sternika. Z powodu kłopotów zdrowotnych ubiegły sezon miał stracony.


- Gdyby zestawić nasze wyniki na papierze, mielibyśmy bardzo silną osadę - mówi Bartłomiej Pawełczak. - W wioślarstwie nie zawsze pierwszy z drugim tworzą najsilniejszą osadę. Zdaję sobie sprawę, że po mojej przerwie i sukcesie kolegów w nowym składzie (brąz na MŚ w Poznaniu - dod. aut) zostałem sam i aby wrócić do czwórki muszę wykazać się na jedynce. Na razie przez kilka tygodni spróbuję swoich sił z Robertem Syczem.(SK)

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!