Właściciel centrum przekazuje tylko informacje na temat trwającej rozbudowy środkowej części Karolinki (na zdjęciu). Jednak z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że zamiar budowy kina jest poważnie brany pod uwagę.

(© arch/sm)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Może już w przyszłym roku będziemy mieli drugie w mieście wielosalowe kino. Miałoby ono powstać w centrum handlowym Karolinka.

Temat kina w Karolince pojawia się już od kilku lat. Często pytają o niego ci opolanie, którzy mają już dość monopolu i wysokich cen w Heliosie.Zapytać chcieli również radni, którzy na ostatniej sesji przyjęli uchwałę o zgodzie na sprzedaż gruntu przy ulicy Wrocławskiej tuż obok Karolinki (półhektarowa działka za centrum chińskim).Na sesji zarządzono jednak głosowanie uchwały, ale bez możliwości zadawania pytań i dyskusji. Arkadiusz Wiśniewski, zastępca prezydenta ds. inwestycji, przekonuje jednak, że żadnej tajemnicy nie ma. - Tym gruntem ktoś się interesuje, ale jego sprzedaż odbędzie się w drodze otwartego przetargu, do którego przystąpić może przecież każda firma - przypomina Wiśniewski.Nieoficjalnie w ratuszu słyszymy jednak, że gruntem interesuje się właściciel Karolinki. - Ma to związek z planami rozbudowy - słyszymy.Ale właściciel Karolinki (fundusz inwestycyjny MGPA) na ten temat nie rozmawia.Ustaliliśmy jednak, że choć rozbudowa centrum jest ciągle w planach, to na razie właściciel skupia się na zwiększeniu atrakcyjności oferty Karolinki. Stąd pomysł na wprowadzenie do obiektu znanej sieci Multikino, która jest operatorem kilkunastu kin wielosalowych w Polsce.- Umowa powinna być podpisana w przyszłym roku i jeśli wszystko pójdzie dobrze, to kino 3D będzie otwarte w końcówce 2012 roku - słyszymy od proszącej o anonimowość osoby związanej z inwestorem. - Sale kinowe powstałyby w Karolince. Na razie jednak trudno mówić, ile ich będzie. Jesteśmy ostrożni, bo już kilka razy zapowiadaliśmy powstanie multikina, a sprawa wciąż nie jest sfinalizowana.Przedstawiciele funduszu inwestycyjnego MGPA (właściciel centrum handlowego) informacji udzielają tylko na temat trwającej przebudowy. Obejmuje ona tzw. owal – środkową część parku handlowego Karolinki. W nowych pomieszczeniach powstanie m.in. ogromny salon sieci Smyk o powierzchni około 2200 m kw.Przebudowa powinna się zakończyć wiosną 2012 roku.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez POLSKAPRESSE Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Więcej na temat: