Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Narodziny w opolskim zoo. Na świat przyszła uchatka kalifornijska. Zobaczcie, jak jest czule głaskana przez swoją mamę!

Piotr Guzik
Piotr Guzik
Mała uchatka z mamą w opolskim zoo
Mała uchatka z mamą w opolskim zoo Facebook - Zoo Opole
Młode urodziło się w poniedziałek. Nie odstępuje matki na krok. Opiekunowie na razie się do nich nie zbliżają, by nie przeszkadzać w budowaniu więzi.

Opolski ogród zoologiczny udostępnił w sieci wideo, na którym widać, jak młode pije mleko matki, a ta delikatnie głaszcze je płetwą po główce i układa się tak, by mała uchatka miała jak najlepszy dostęp do pokarmu.

- Młode pije mleko co 10-15 minut. Wydala też regularnie, co nas cieszy, bowiem wskazuje, że jest zdrowe. Powinno też ważyć około sześciu kilogramów – mówi Anna Włodarczyk z opolskiego zoo.

Dlaczego powinno? Bowiem opiekunowie nie dotykali jeszcze młodego. Wszystko po to, by nie przeszkadzać w budowaniu więzi maleństwa z matką. Z tego względu pracownicy zoo w Opolu nie wiedzą jeszcze jaka jest płeć najmłodszej uchatki w ogrodzie.

Anna Włodarczyk wskazuje, że taka sytuacja będzie miała miejsce jeszcze przez kilka dni. Pod koniec tego tygodnia bądź na początku przyszłego opiekunowie planują rozpocząć zapoznawanie młodego z resztą grupy uchatek kalifornijskich. Bez niego liczy ono sześć osobników: dwóch samców i cztery samice.

- W najbliższych tygodniach młode będzie się uczyło pływać w brodziku. Na razie nie sposób powiedzieć, kiedy będzie można je zobaczyć w zbiorniku, z którego korzystają uchatki. W przypadku poprzednich urodzin młode, które przyszło na świat w czerwcu 2017 roku, zaczęło pojawiać się w dużej niecce we wrześniu – stwierdza Anna Włodarczyk.

Młode, które przyszło na świat w poniedziałek, jest drugą uchatką urodzoną w opolskim zoo. Urodziny w czerwcu są wśród tych zwierząt normą, ponieważ właśnie w tym czasie pojawiają się na plażach Kalifornii, by wychowywać młode.

Dorosłe osobniki osiągają 2,5 metra długości. Przeciętna waga to około 300 kilogramów. W środowisku naturalnym oprócz Kalifornii uchatki te występują też na Wyspach Galapagos oraz na południowych wybrzeżach Japonii.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na opole.naszemiasto.pl Nasze Miasto