Srebrny medal mistrzostw Europy w tenisie stołowym w grze podwójnej zdobyli Wang Zeng Yi i Lucjan Błaszczyk. W finale przegrali z broniącymi tytułu Niemcami Timo Bollem i Christianem Suessem 2:4. Dla Niemców był to trzeci tytuł z rzędu.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Mecz finałowy stał na wysokim poziomie. W pierwszym secie Boll i Suess prowadzili już 10:5 i wydawało się, że łatwo wygrają tą partię. Reprezentanci Polski zdołali jednak odrobić stratę, zdobywając cztery punkty z rzędu. Niestety, Niemcy chwilę potem wywalczyli ostatni, decydujący punkt. Drugi set przebiegał już pod dyktando naszej pary, która wygrała 11:4. Przy stanie 2:2 dwa następne sety wygrali jednak obrońcy trofeum.

Dla Błaszczyka to trzeci w karierze srebrny medal ME. Wcześniej zdobywał je z Tomaszem Krzeszewskim w 2002 roku w Zagrzebiu i dwa lata później w Belgradzie, grając w parze z reprezentującym Chorwację Tan Ruiwu, za każdym razem przygrywając rywalizację z Niemcami.

Dla 35-letniego Błaszczyka to już 12 medal zdobyty na mistrzostwach Europy, ale tylko jeden złoty zdobyty w mikście z Ni Xia Lian z Luksemburga

Reprezentacja Polski z mistrzostw Europy w Stuttgarcie wraca z dwoma medalami. Wcześniej Polki w składzie Li Qian, Xu Jie i Natalia Partyka wywalczyły srebrny medal w turnieju drużynowym.