Dodatkowy dzień festiwalu Opole 2018 planowany jest w poniedziałek (11 czerwca) i tradycyjnie zobaczyć mamy artystów alternatywnych. Prezydent Arkadiusz Wiśniewski zaproponował też radnym kolejną czerwcową imprezę transmitowaną przez telewizję Polsat, do której miasto miałoby dopłacić.

Ku zdziwieniu radnych prezydent poprosił o zwołanie sesji w trybie nadzwyczajnym i szybkie przegłosowanie korekty budżetu miasta na kwotę 850 tysięcy złotych (200 tys. złotych ma kosztować czwarty dzień festiwalu, a 650 tys. złotych impreza z Polsatem).

- Oba wydarzenia to możliwość promocji Opola, a także spełnienie oczekiwań mieszkańców - mówił Wiśniewski.

Podczas sesji podano, że podczas muzycznej części imprezy wystąpiliby m.in. tacy artyści jak: Perfect, Paweł Kukiz, Natalia Szroeder, Lady Pank, Grzegorz Hyży, Michał Szpak, Red Lips, czy Ich Troje. Zapowiedziano również dwie zagraniczne gwiazdy muzyczne.

Tymczasem radni - głównie PO i Razem dla Opola - mieli wiele wątpliwości co do imprezy z Polsatem. Pytano m.in. o to, ile z pieniędzy zostanie wydanych na gaże artystów. Wątpliwości budził także fakt, że już sprzedawane są bilety na Kabareton, który ma się odbyć 23 czerwca w ramach imprezy z Polsatem.

- Na co my dajemy zgodę? - pytała Jolanta Kawecka (PO).

- Dajecie państwo zgodę na zapłacenie za promocję w Polsacie, transmisję, a także na drugi, muzyczny dzień z gwiazdami - wyjaśniał prezydent.

Potem wniosek o odesłanie uchwały do komisji złożył Zbigniew Kubalańca (PO).

- Panie prezydencie, do tej pory nie było pieniędzy na wyprawki dla pierwszaków, nie było na becikowe, a są dla agencji koncertowej, która chce robić biznes - mówił Kubalańca. - Szanujmy się, wyjaśnijmy tę sprawę i podejmijmy decyzję 24 maja na najbliższej sesji.

Ostatecznie uchwała trafiła do komisji, ale prezydent zapowiedział, że to może „położyć” obie, planowane imprezy.

Opole Festiwal

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

raddar (gość) (Janina Twarda)

Zdecydowanie jestem za przekazywaniem kasy na kulturę i rozrywkę niż na wojaże urzędników, którzy trwonią pieniądze podatników aż miło.......
Na Polsacie świat się nie kończy...
Pozdrawiam

Janina Twarda (gość) (raddar)

Aleś Ty ślepy, żeby nie powiedzieć głupi.. to Polsat powinien dopłacić za możliwość zarobku na reklamach a nie my, podatnicy, ponad pół miliona za 2- godzinny koncert.

raddar (gość)

Nie rozumiem "radnych", chociaż trochę zależy Wam na dobrym wizerunku miasta Opole ?
Miasto ma ogromną możliwość rozwoju ! Wystarczy tylko chcieć. Pozdrawiam