Bardzo wysokie wnętrze baśniowego saloniku, który będzie trzecią sceną teatru, a także miejscem spotkań z najmłodszymi widzami. Bardzo wysokie wnętrze baśniowego saloniku, który będzie trzecią sceną teatru, a także miejscem spotkań z najmłodszymi widzami.

(© Sławomir Mielnik)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Przebudowa Teatru Lalki i Aktora powoli finiszuje. Ze starego budynku zostały tylko wspomnienia.

Choć nowa elewacja teatru od ulicy Kośnego już wygląda na skończoną, to w środku budynku jest jeszcze sporo do zrobienia.- Elewacja też nie jest jeszcze gotowa - zastrzega Krystian Kobyłka, dyrektor teatru. - Będzie jeszcze ciekawsza, bo do obecnych szklanych elementów zostaną dołożone kolejne. Całość ma powodować załamywanie światła i da efekt zmieniającej się stale elewacji.Zewnętrzna ściana będzie jedną z nowych atrakcji przebudowywanego teatru, ale w środku budynku też sporo się zmieniło. Ciekawostką są nowe dekoracyjne i mocno kręcone schody, a teatr wzbogaci się także o dodatkową salę kameralną.Baśniowy salonik będzie mieć ruchomy sufit i projektor multimedialny, a także stalowy pomost, którym dzieci przejdą do schodów. Całość już robi wrażenie, choć także w nim do zakończenia prac jeszcze trochę brakuje.- Salonik ma być naszą trzecią sceną i miejscem, gdzie spotykamy się z najmłodszymi widzami. Do tej pory takiej sali bardzo nam brakowało - mówi dyrektor Kobyłka. - Po zakończeniu rozbudowy nie planujemy zwiększać liczby spektakli, których i tak gramy 400 rocznie, a to liczba porównywalna do teatrów, działających w metropoliach znacznie większych od Opola. Chcemy natomiast znacznie zwiększyć naszą działalność edukacyjną poprzez spotkania, warsztaty.Po zakończeniu inwestycji - co planowane jest na jesień - teatr będzie mieć do dyspozycji 600 m kw. powierzchni więcej. Jeszcze w tym roku mamy też zobaczyć przebudowana scenę, wewnętrzny dziedziniec, zmienione będzie również wejście do teatru. Całość prac budowlanych - zakładających powstanie nowoczesnej bryły, składającej się z trzech modułów - kosztuje miasto 13,1 miliona złotych, z tym że sporą cześć tej kwoty stanowi wsparcie z Unii Europejskiej.Gdy doliczy się wyposażenie to kwota wzrasta do ponad 24 mln zł.Warto jednak pamiętać, że teatr czekał na rozbudowę od kilkudziesięciu lat.

Wiadomości Opole, Wydarzenia Opole

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!