Nutricia rozpoczęła produkcję mleka dla dzieci w puszkach i będzie potrzebować kilkudziesięciu osób do pracy. Nutricia rozpoczęła produkcję mleka dla dzieci w puszkach i będzie potrzebować kilkudziesięciu osób do pracy.

(© Artur Janowski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Nutricia rozpoczęła produkcję mleka dla dzieci w puszkach i będzie potrzebować kilkudziesięciu osób do pracy.

Niedawno firma po raz pierwszy pokazała swój nowy wydział, którego wydajność będzie sięgać 100 puszek na minutę i 15,5 tysięcy ton produktu rocznie. Koszt całej inwestycji wyniósł 53 mln zł.- Będziemy produkować 14 receptur mleka modyfikowanego w puszkach, z czego połowę stanowią nowe, dotychczas nie produkowane w  w Opolu wyroby - opowiada Mariusz Jeżyk, kierownik wydziału.Głównymi rynkami zbytu takich produktów będą kraje Bliskiego Wschodu, Afryki Północnej i Ameryki Łacińskiej od Egiptu i Kuwejtu po Arubę na Morzu Karaibskim.Przeczytaj też: Inwestycje w Opolu- Sukces biznesowy przedsięwzięcia to także korzyści dla naszego najbliższego otoczenia - podkreśla Andrzej Drosik, dyrektor zakładu Nutricia. - Stworzyliśmy kolejne miejsca pracy w regionie, których na początek jest 30. To jednak nie koniec, bo wydział jest dopiero w fazie rozruchu i na razie pracuje na dwie zmiany. Docelowo mają być trzy i wówczas - jak tak zapowiadaliśmy - nowych miejsc pracy będzie około 100.Mimo zautomatyzowania produkcji w Nutricia obecnie pracuje ponad 600 osób. Na nowym wydziale też roi się od maszyn i robotów przemysłowych, a mimo to ludzie wciąż są potrzebni.- Ale na pewno w mniejszym stopniu niż kiedyś - mówi Drosik.   

Wiadomości Opole, Wydarzenia Opole

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!